šport

Riga – Rusko zvíťazilo nad Veľkou Britániou 7: 1 na majstrovstvách sveta v hokeji 2021 v Rige

Riga, 22. mája / hodiť /. Ruské mužské hokejové mužstvo v sobotu dominovalo a v druhom zápase majstrovstiev sveta 2021 IIHF (Medzinárodná hokejová federácia) porazilo Veľkú Britániu 7: 1.

Oba tímy sú v skupine A. Zápasy sa hrajú bez divákov.

Za ruskú reprezentáciu skórovali Anton Bardasov (6. a 10. min), Michail Grigorenko (8. min), Sergej Tolkinskij (11. min), Pavel Karnakov (31. min), Andrei Kuzmenkov (50. min) a Anton Slebishev (54. min). Za GB skóroval Liam Kirk (19. minúta).

Hlavné mesto Lotyšska Riga hostí majstrovstvá sveta v hokeji 2021 od 21. mája do 6. júna. Majstrovské zápasy sa konajú na dvoch miestach v Rige.

Hlavným dejiskom je Arena Riga, ktorá organizuje turnaje skupiny B, dve štvrťfinále, semifinálové kolo a medailové kolo. Na druhom mieste je olympijské športové stredisko, ktoré bolo prerobené na ľadovú plochu s kapacitou 6 000 a hostí zápasy skupiny A a dve štvrťfinále. 16 zúčastnených tímov je umiestnených v rovnakom hoteli a zápasy sa volajú v bublinovom režime.

Ruský národný tím je v skupine A spolu so Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Slovenskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou. V skupine B sú uvedené Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko a Kazachstan.

Športový arbitrážny súd (CAS) vlani zakázal ruským športovcom účasť na majstrovstvách sveta a olympiád pod štátnou vlajkou a hranie štátnej hymny do decembra 2022.

Ruská hokejová reprezentácia sa preto zúčastňuje majstrovstiev sveta IIHF 2021 v Lotyšsku v uniforme s Ruským olympijským výborom (ROC), plameňoch a olympijských kruhoch.

V polovici apríla Medzinárodný olympijský výbor (MOV) schválil použitie prvého klavírneho koncertu koncertom Piota Čajkovského na usporiadanie festivalov ruských športovcov na letných olympijských hrách v Japonsku.

READ  Shamrock Rovers vs Sloven Bratislava Predpovede, ukážky, tímové správy a ďalšie Kvalifikácia Ligy majstrov UEFA 2021-22

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close