Ekonomika

Škoda chce nový malý elektromobil. Určite čoskoro

Poškodenie bojuje za malý elektromobil pre svoje portfólio, tvrdí jeho šéf Thomas Schäfer. Rozhodnutie týkajúce sa tohto modelu by malo byť prijaté do 2 až 3 mesiacov.

Malý mestský elektromobil Škoda Citigoe iV, ktorý vznikol na platforme skupiny pôvodne navrhnutej pre spaľovací model, sa tešil veľkému záujmu. A to dokonca aj na Slovensku. Asi pred 2 mesiacmi šéf predaja a marketingu spoločnosti Škoda Alain Favey uviedol, že model bol vypredaný v celej Európe.

Ešte horšie správa bolo, že sa neplánovala žiadna výroba ani nástupca. Podľa Faveyovej vtedy nič také na stole nebolo. Uviedol však, že ak by sa jedného dňa objavila platforma menšej skupiny, ktorá by umožňovala výrobu tak malého elektromobilu, ponúkla by Škoda svoju verziu.

Dodal, že o takýchto plánoch nevie a „pokiaľ ide o Citigo, hra sa skončila.“ Volkswagen to však v nedávnej minulosti opakovane potvrdil pracuje na platforme MEB pre menšie elektromobily.

A podľa portálu pomerne „svieža“ hlava automobilky Škoda Dnes v súčasnosti pre Českú televíziu uviedol toto: „Určite budeme potrebovať malé elektrické vozidlo a bojujeme zaň.“ Stanovisko k tomuto modelu by malo byť vydané za 2 až 3 mesiace.

Schäfer tiež potvrdil, že takzvaná nová „zelená dohoda“ EÚ pre českú automobilku znamená, že sa musí dôrazne zamerať na elektromobily. Preto teraz budú pracovať na novom plán pokiaľ ide o ich portfólio, pri rozhodovaní, ktoré modely budú potrebovať.

„Obrovský dopyt po plug-in hybridoch“

Šéf Škody tiež uviedol, že v tomto roku je k dispozícii málo batérií, navyše s ich dodávkami meškajú. Napriek tomu si myslí, že budú schopní splniť novú emisnú normu EÚ, ktorá vstúpila do platnosti začiatkom tohto roka. Dodal, že po modeloch zaznamenávajú obrovský dopyt Octavia a Vynikajúci s plug-in hybridným pohonom, ktorý bude podľa jeho slov hrať v budúcich rokoch významnú úlohu vo väčších automobiloch.

READ  Fiat New 500 3 + 1: DNA zostala, ale pribudli jedny dvere - Novinky - Auto

V prípade menších vozidiel, ako je napríklad Fabia, sa to však nevypláca, pretože zvyšuje cenu automobilov o 10 000 €, tvrdí Schäfer. A dodáva, že riešenie je čisto elektrické. Takže spomínaný malý elektromobil by sa teoreticky dal zaradiť do segmentu B a nie do A, ako napríklad Škoda Citigoe iV. No, uvidíme …

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Enyaq už má slovenský cenník pre verzie iV 60 a iV 80
Škoda tiež ponúkne „inteligentné“ možnosti nabíjania pre svoje elektromobily a PHEV
Plug-in hybrid Škoda Octavia je možné objednať v Slovenskej republike. Stojí od 31 760 €

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close