Slovensko 0:1 Portugalsko: Bruno Fernandes zaistil víťazstvo Selecaa v prvom polčase zápasu

Portugalsko zvíťazilo nad Slovenskom 1:0 v kvalifikácii UEFA Euro 2024 v piatok 8. septembra.

Selecao odštartovali svoju kvalifikačnú kampaň dobre a doteraz si udržali 100% rekord. Strelili 14 gólov bez odpovede a chceli pokračovať v silnej jazde.

Manažér Roberto Martinez pomenoval hru v plnej sile, keďže medzi sebou a druhým Slovenskom dali určitý odstup.

Portugalsko sa v prvom polčase snažilo držať loptu dlhšie ako Slovensko. Mali takmer dve tretiny lopty a do prestávky sa im podarilo ísť s útlym jednogólovým náskokom.

Gól strelil Bruno Fernandes, ktorý perfektne vychytal medzeru v defenzíve Slovenska a postúpil na miesto. Následne z tesnej blízkosti vyrazil prízemnou strelou a tesne pred prestávkou zvýšil na 1:0.

Druhý polčas bol vyrovnanejší, keďže Portugalsko a Slovensko si rozdelili loptu takmer rovnako. Viac ako domáci však hrozili hostia, ktorí len jednou strelou zo šiestich pokusov ťažko hľadali cieľ.

Portugalsko využilo sklz Slovenska, dobre si posunulo loptu a Martinez urobil včasné zmeny. Selecao nakoniec vyhralo 1:0.

Tu sú hodnotenia hráčov Portugalska.

Hodnotenie hráčov v Portugalsku

Diogo Costa – 7/10

Costa mal relatívne pokojnú hru a dvakrát bol povolaný do akcie.

Diogo Dalot – 7,5/10

Dalot mal dobrú hru, vyhral tri zo svojich štyroch duelov a v tomto procese získal tri povolenia. Hral aj výraznú basgitaru.

Ruben Diaz – 7,5/10

Diaz bol pevný v obrane a velil zadnej línii. Vyhral päť duelov, urobil dva zákroky a dva zákroky. Zahral aj kľúčovú prihrávku a sedem dlhých lôpt.

Antonio Silva – 7/10

Silva podal dobrý výkon a pomohol svojmu tímu udržať Slovensko na dištanc.

Joao Cancelo – 7/10

Cancelo hral dobre naľavo, vyhral štyri duely a zaznamenal jednu strelu na bránu.

Vidinha – 6,5/10

Vidinha sa trochu snažil nájsť nohy, keď predviedol krotký výkon podľa svojich štandardov.

READ  Trikrát drobci naplno prejavili pocit zo zimných olympijských hier

Joa Balhinha – 7/10

Palhinha vyhral päť duelov a zahral štyri dlhé lopty v dobrom strednom pásme.

Bruno Fernandes – 8/10

Fernandez bol najlepším hráčom Portugalska v zápase a krásnym zakončením v prvom polčase strelil jediný gól zápasu. Zahral aj štyri kľúčové prihrávky, tri krížne a jednu dlhú loptu.

Bernardo Silva – 7,5/10

Silva podal pôsobivý výkon s presnosťou prihrávok 94 %, vrátane troch kľúčových prihrávok a dvoch dlhých lôpt. Vyhral všetky štyri duely a mal jednu strelu na bránu.

Rafael Leo – 6,5/10

Leo mal relatívne pokojnú noc, keď sa snažil dostať do hry toľko, koľko by chcel.

Cristiano Ronaldo – 6,5/10

Kapitán sa pred bránkou hrozne zmýlil, keď sa pokúsil o šesť striel, no nepodarilo sa mu skórovať a dostal žltú kartu za faul v druhom polčase.