Ekonomika

Slovensko posiela darovanie vakcíny vláde na Taiwan; Úrovne sa zvýšili

Taipei 24. septembra (CNA) Slovensko daruje Taiwanu 150 000 dávok vakcíny AstraZeneca Kovit-19, pričom stredoeurópska krajina v sobotu daruje 10 000 z pôvodného sľubu. Ministerstvo hospodárstva.

Druhá štátna tajomníčka ministerstva Carol Galeková vo vyhlásení zverejnenom ministerstvom v piatok uviedla, že vďaka koordinovanému úsiliu sa jej krajine podarilo zvýšiť dary na 160 000, čo je nárast z 10 000 pôvodne oznámených v polovici júla.

Okrem toho budú chirurgické prípady slovenskej spoločnosti Fibrochem ponúkané s dávkami očkovacej látky, uvádza sa v správe.

Ministerstvo uviedlo, že ide o slovenské dary, ktoré majú pomôcť Taiwanu prekonať nedostatok vakcín darovaním 700 000 masiek Taiwanu v počiatočných štádiách epidémie.

Hovorca taiwanskej prezidentskej kancelárie Xavier Chang (av. 涵) ocenil Slovensko za „skutočné priateľstvo“ a podporu jeho demokratického partnera.

Chang uviedol, že Taiwan a Slovensko posilnia spoluprácu medzi týmito dvoma krajinami a prispejú k medzinárodnému spoločenstvu na základe spoločných hodnôt demokracie, slobody a ľudských práv.

Ministerstvo zahraničných vecí v mene vlády Taiwanu a obyvateľov Slovenska poďakovalo Slovensku za podporu a solidaritu v boji proti COVID-19.

(Lai Yu-chen, Chung Yu-chen a Ke Liu)

Endetem / CS

READ  Krajiny, ktoré nás prekvapili a šokovali

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close