Hlavné správy

Slovenský opozičný líder vyzýva na obnovenie hraničných kontrol s Maďarskom

Líder najväčšej opozičnej strany SMER-SD počas búrlivej tlačovej konferencie v Bratislave vyzval na obnovenie hraničných kontrol na hraniciach s Maďarskom. Robert Figo zároveň obvinil dočasného premiéra, že sa vzdal povinnosti chrániť občanov krajiny.

Foto: Facebook Robert Figo

Opozičný líder, ktorý má reálnu šancu vyhrať voľby o dva týždne, na tlačovej besede upozornil, že na Slovensku v posledných mesiacoch pribudlo nelegálne prisťahovalectvo. Nelegálne návštevy. Väčšina sýrskych a afganských migrantov prichádza na Slovensko pred prechodom cez Maďarsko, kde maďarské úrady vynakladajú obrovské úsilie, aby im zabránili vstúpiť na ich vlastné južné hranice.

Robert Fico vyzval premiéra Ľudovíta Ódora, aby znovu zaviedol hraničné kontroly, aby sa na Slovensko nedostali pašeráci ľudí bez prekážok. Dočasného premiéra však obvinil, že počas stretnutia s mládežou robil kampaň za krajne ľavicové Progresívne Slovensko, namiesto toho, aby venoval svoju pozornosť rozvíjajúcej sa kríze.

Tlačová konferencia sa zmenila na frašku, keď expremiér Igor Matovič prišiel na aute a pomocou reproduktora prerušil prejav Roberta Fica. Vyzval a fyzicky ho obmedzil bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Policajti nakoniec zasiahli a p. Požiadali Matoviča, aby išiel.

Niektoré médiá si Figove slová vysvetľujú ako výzvu na uzavretie hraníc s Maďarskom, na tlačovej konferencii sa však niekoľkokrát opravil.

Ako už Hungary Today informovalo, Slovensko zápasí s veľkým počtom nelegálnych prisťahovalcov odkedy Maďarsko postavilo svoj hraničný plot v roku 2015, keď vrcholila migračná invázia. Vďaka takmer dvom miliardám eur a obrovskej pracovnej sile na južných hraniciach Maďarska so Srbskom a Rumunskom bolo Slovensko doteraz ušetrené takých veľkých davov, aké sa vyskytujú v niektorých iných krajinách, ako napríklad v Taliansku alebo Srbsku. Od začiatku leta si však pašeráci našli spôsob, ako vo veľkom dopraviť svoj ľudský náklad na Slovensko. Väčšina migrantov sa však v krajine zdržiava len krátko, ich konečným cieľom je väčšinou Nemecko a Švédsko.

READ  Posledná prezidentská debata v USA: Mikrofóny boli vypnuté, moderátorova chvála a nečakaný záver diskusie

Súvisiaci článok

Názor: Invázia migrantov na Slovensku? Obviňujte Maďarov

Názor: Invázia migrantov na Slovensku?  Obviňujte Maďarov

Prezidentka Zuzana Čaputová bez hanby prijala zodpovednosť za krízu na Slovensku pred prahom Budapešti. Pokračovať v čítaní

Odporúčaný obrázok: Facebook Slovenská polícia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close