Veda

SpaceX vypúšťa americký špionážny satelit a vracia späť svoj zosilňovač pre pristátie na Terra Pharma – TechCrunch

Aktualizované 11:15 EST: SpaceX Vymazali ste misiu na dnes a pokúsite sa to znova počas trojhodinového štartovacieho okna, ktoré sa zajtra otvorí o 9:00 východného času. V nádrži na kvapalný kyslík horného stupňa bola neobvykle vysoká hodnota tlaku, ktorú bude spoločnosť riešiť.

Spoločnosť SpaceX dnes uvádza na trh model Falcon 9 z Kennedyho vesmírneho strediska. Štartovacie okno trvá tri hodiny a otvára sa o 21:00 EST (18:00 PST). Misia prinesie špionážny satelit k Národnému úradu pre prieskum (NRO) USA a bude obsahovať úsilie o zotavenie po posilňovači prvého stupňa použitom na vozidle Falcon 9.

Prvá fáza tohto Falconu 9 už letela štyrikrát, vrátane Medzinárodnej vesmírnej stanice pre NASA počas dvoch komerčných misií Rispley spoločnosti SpaceX a štartu Starlink, ako aj satelitnej operácie SAOCOM 1B pre argentínsky vesmír Súčasťou je aj kampaň. Agentúra v auguste.

SpaceX sa pokúsi pristáť späť na pristávacej ploche na stanici vesmírnych síl Cape Canaveral, čo je ojedinelý jav oproti zriedkavému použitiu jeho dvoch dronov pristávajúcich lodí nasadených na mori. Pristátie SpaceX na pevnine bolo iniciované s cieľom získať späť raketové zosilňovače, ktoré nemali na palube dostatok paliva na návrat do krajiny – čo znamená, že parametre misie NRO umožňovali „návrat odosielateľa“ Dať. .

Keď je k dispozícii dlhé štartovacie okno, bude sa SpaceX zvyčajne usilovať o prvé spustenie na základe poveternostných podmienok. Ak je to dnes tak, horná časť toku by mala začať približne o 8:45 EST (15 minút pred otvorením okna).

READ  Prvých šesť týždňov tehotenstva, vysvetlené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close