Ekonomika

Spoločnosť BMW vyvinula elektrický letecký oblek. Umožňuje let rýchlosťou 300 km / h

Elektrický pohon umožňuje plesne mobilita, ktoré sme donedávna mohli fantazírovať alebo obdivovať iba v sci-fi filmoch. Tie obsahujú “lietajúci oblek„. Spoločnosť BMW Group skombinovala oblek na lietanie a elektrický pohon a vytvoril systém „Electrified Wingsuit by BMW i“, ktorý umožňuje lety rýchlosťou viac ako 300 km / h.

Inovatívny pohonný modul a v podstate novo vytvorený letecký oblek boli vyrobené v spolupráci s „pod značkou“ BMW okrem iného aj Designworks (dcérska spoločnosť skupiny BMW Group) s profesionálom, ktorý letí v špeciálnom obleku s krídelkami, Rakúšanom Petrom Salzmannom.

Boli skombinované dlhoročné skúsenosti a vývojové schopnosti značky BMW i a ich použitie sa prejavilo úplne novým spôsobom. Výsledkom je mimoriadne výkonná, kompaktná a ľahká pohonná a energetická jednotka vyvinutá pre zážitok z lietania s elektrifikovaným lietajúcim oblekom. Electrified Wingsuit od spoločnosti BMW i.

„Suit“ s výkonom 7,5 kW

Lietajúca pohonná jednotka obsahuje dve lopatkové vrtule. Každý z nich poskytuje 7,5 kW (10,2 k) pri približne 25 000 ot./min. dostupné asi 5 minút. Dizajn pohonnej jednotky a vývoj špeciálneho leteckého obleku boli výsledkom spolupráce medzi Petrom Salzmannom a kreatívnym tímom Designworks.

Od prvej myšlienky zostavenia leteckého obleku s elektrickou podporou po premiéru v rakúskych Alpách uplynuli tri roky. Priekopník v oblasti leteckých športov Peter Salzmann a jeho partneri BMW a Designworks dolaďovali detaily obleku a systému pohonu. Do prednej časti obleku bol zabudovaný elektrický pohon s dvoma vrtuľami a zdrojom energie. Testy v aerodynamickom tuneli mníchovského aerodynamického testovacieho centra spoločnosti BMW Group boli dôležitými súčasťami celého projektového programu.

Účelom elektrického pohonu je zvýšiť výkon leteckého obleku a dosiahnuť lepší kĺzavý let, a tým sa dostať na väčšiu vzdialenosť. Salzmann vysvetľuje, že po aktivácii zažije pilot okamžité zrýchlenie, ktoré mu umožní letieť rýchlosťou viac ako 300 km / h.

READ  Hyundai Kona tiež získa facelift verziu N Line

Prvý test v Alpách

Salzmann a ďalší dvaja piloti s pilotnými oblekmi leteli na prvý let s Electrified Wingsuit od spoločnosti BMW a vrtuľníkom cez vrcholy alpských hôr v jeho rakúskej domovine. Skákali z výšky 3 000 metrov a po vyskúšaní schopností letiaceho obleku pristáli s padákmi.

Po úspešnej premiére sa Peter Salzmann a odborníci z BMW a Designworks zamerali na ďalší vývoj prvého elektricky poháňaného leteckého obleku. Rakúšan pevne verí, že technológia elektrického pohonu vytvorí budúcnosť nielen na ceste, ale aj vo vzduchu. Z jeho pohľadu je projekt Electrified Wingsuit by BMW tiež dokonalým príkladom nevídaných možností, ktoré sa vďaka elektrickej mobilite stali skutočnosťou.

Spomínaný let bol zaznamenaný a predstaví sa na podujatí #NEXTGen 2020, kde bude mať aj premiéru elektrické auto BMW iNext. A až 11. novembra.

Zdroj: tlačová správa (BMW)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW čoskoro predstaví novú generáciu elektromobilu „iNext“. Čo o ňom vieme?
Z aerodynamického tunela na chodník: Elektrický kočík
Spoločnosť BMW odmeňuje plug-in hybridné ovládače za elektrický pohon

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close