Švajčiarsko Falls v OT, Slovensko Knockout Men’s Worlds | blog

Majstrovstvá sveta mužov v roku 2023 ukončili skupinovú hru medzi Slovenskom a Švajčiarskom.

Slovensko a diabli 2022 v celkovom poradí druhý Šimon Nemec Výhra 4:1 nad Nórskom im udržala nádej na postup do štvrťfinále. Nemec hral 20:08, mal tri strely a bol +2.

Slovensko si síce zabezpečilo dôležitú výhru, no na postup muselo prehrať s Lotyšskom v riadnom poriadku. Lotyšsko si víťazstvom v predĺžení proti Švajčiarsku zabezpečilo body potrebné na postup a vyradenie Slovenska z MS mužov. Nemec po skončení kariéry odohral za Slovensko päť zápasov v skupinovej fáze.

Švajčiarsko hralo v poslednom zápase skupinovej fázy s Lotyšskom a po predĺžení padlo 4:3. Švajčiarsko zostáva na čele B-skupiny a skončilo predkolo so ziskom 19 bodov. Jonas Seigentaler Proti Lotyšsku odohral 21:25 a zaznamenal tri strely. Seigentaler strelil jeden gól v štyroch zápasoch skupinovej fázy. Nico Hisier Utorok bol skrečovaný a zakončil skupinovú fázu s jedným gólom a dvomi asistenciami v troch zápasoch.

Najbližšie čaká Švajčiarsko štvrťfinále proti Nemecku 25. mája v Rige o 16:20 miestneho času, 9:20 SEČ.