Technológie

Taiwan a Slovensko podpísali dohodu o polovodičoch

Taiwan vo štvrtok podpísal dohodu o spolupráci so slovenským akademickým a výskumným ústavom na vybudovanie polovodičového laboratória a rozvoj talentov v high-tech sektore.

Podľa dohody si taiwanskí a slovenskí experti budú vymieňať technológie a spolupracovať pri ich vývoji a Taiwan sa podelí o svoje skúsenosti s polovodičmi, aby pomohol Slovensku zlepšiť jeho schopnosti, uviedla vo vyhlásení kancelária Taipei v Bratislave.

Za Taiwan dohodu podpísal zástupca Taiwanu na Slovensku David Lee (李南陽), rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STUBA) Oliver Moravcic a riaditeľ Elektrotechnického ústavu SAV Vladimír (SAS), zúčastnil sa za Slovensko. Úrad povedal.

Foto s láskavým dovolením Taipei Reprezentatívnej kancelárie Bratislava

Lee povedal, že Taiwan a Slovensko sú rovnako zmýšľajúci partneri a prostredníctvom tejto dohody bude Výskumný ústav priemyselných technológií spolupracovať so STUBA a SAV na spoločnom budovaní národného laboratória polovodičov pre Slovensko.

Okrem toho bude úrad naďalej podporovať polovodičové štipendiá pre slovenských odborníkov a študentov na návštevu Taiwanu, čo pomáha posilniť kapacitu východoeurópskej krajiny v tejto oblasti, povedal Lee.

Moravcsik povedal, že polovodičové technológie sú dôležité pre EÚ a Slovensko.

Od začiatku tohto roka Taiwan a Slovensko spolupracovali na množstve projektov, vrátane investície uskutočnenej v rámci Stredo- a východoeurópskeho investičného fondu a memoranda o porozumení podpísaného v júni o spolupráci v oblasti zdravia a kultúry.

Komentáre budú posúdené. Udržujte komentáre relevantné pre článok. Komentáre obsahujúce zneužívanie a obscénnosť, osobné útoky alebo propagácia budú odstránené a používateľovi bude zakázaný prístup. Konečné rozhodnutie bude na rozhodnutí denníka The Taipei Times.

READ  Extrakcia Rainbow Six sa začína jedného dňa na Xbox a PC Game Pass • Eurogamer.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close