šport

Týždenná rekapitulácia Challenger Tour: Duckworth opäť vyhral nad Wongom

James Duckworth, ktorý minulý týždeň vyhral svoj 13. titul Challenger, je v akcii.

6. augusta 2022; Montreal, Quebec, Kanada; James Duckworth (AUS) strieľal proti Gabrielovi Diallovi (CAN) (bez obrázku) počas prvého kola kvalifikačného zápasu na IGA Stadium. Povinný kredit: David Kirouac-USA TODAY Sports

Coleman Wong a James Duckworth sa stretli vo finále Challengera už druhý týždeň po sebe, čo je ešte pozoruhodnejšie, že museli cestovať z Číny do Austrálie. Lucas Klein zašiel ešte o krok ďalej ako minulý rok a ušetril dva mečbaly na zisk titulu. Pedro Martinez bol nečakaným víťazom na Indoor Challenger, zatiaľ čo Hugo Dellien triumfoval vo veľmi upršanej Curitibe. Rekapitulácia minulotýždňovej akcie Challenger Tour:

Brest

Benjamin Ponzi Minulý týždeň odohral svoje 8. podujatie Challenger v roku 2023 a dostal sa do svojho 2. finále (prehra s Maxime Cressy v Rennes skrečom). Francúz mal v druhom kole veľké problémy proti Calvinovi Hemerymu a v jednom momente prehrával 4-6 2-4 0-40. Tam sa nejakým spôsobom dostane z problémov predtým, ako vyradí Arthura Ferryho a nebezpečne nepredvídateľného Huga Gastona.

Pedro Martinez Na tvrdých kurtoch dosiahol iba jedno profesionálne finále a v roku 2018 získal titul ITF v Sharm El Sheikhu. Španiel v čase svojho vystúpenia v Breste takmer dva roky nevyhral halový zápas. Jeho tesný súboj proti Jaume Munarovi nebol predzvesťou toho, čo malo ešte len prísť, ale 26-ročný hráč sa naďalej prepracovával cez remízu, pričom nakoniec prekonal Zsombora Pirosa a Constanta Lestienna a dostal sa do finále.

Ponzi bol vo finále trochu mimo farby a po prvom sete si vyžadoval ošetrenie ramena. Neubralo to však na tom, ako dobre hral Martinez, a prinútilo divákov zaspomínať si na jeho dni v top 50 a súťaženie na tvrdých ihriskách na hlavnom turné. Niektoré staré forhendy mu dali vedenie 7-6 5-2, ale Ponzi predviedol ohromujúci návrat. Španiel vražedným úderom získal 10 z posledných 11 bodov. Martinez získal svoj štvrtý titul v Challengeri 7-6 7-6. Zatiaľ čo Ponzi je držiteľom hlavnej divokej karty na turnaj ATP 1000 v Paríži, jeho ďalšie plány nie sú známe.

READ  Grigor Dimitrov: Nový začiatok, známy štýl na Roland Garros

Vložiť z Getty Images

Curitiba

Oliver Crawford Abedallah si dal dva týždne voľna po tom, čo skončil druhý za Shelboyom v Charlestone. Američan sa vrátil do Curitiby a skončilo to úplne inak. Výškové pomery sú už dosť unikátne, no pár zápasov sa muselo dohrať/ohrať v interiéri kvôli hroznému počasiu. Crawford bol vlastne jediným víťazom v druhom kole aj vo štvrťfinále, ktorý dokončil svoj turnaj pod strechou.

To isté sa nestalo Hugo Delian, šťastie, že hrá vonku až do semifinále. V prvých dvoch kolách vyradil dvoch ortuťových, no podceňovaných Brazílčanov v Eduardovi Ribeirovi a Joaovi Lucasovi Reisovi da Silvovi. Čoskoro však prišiel rad na Deliana, aby prestal profitovať z plánovania, a odzvonilo, pretože niečo podobné sa mu už začiatkom tohto roka stalo v Ludenscheide.

Semifinále aj finále sa hralo v nedeľu v hale a bez streamovania. Crawford porazil Luciana Tarteriho asi za hodinu, zatiaľ čo Delian bojoval s Guidom Andreosim takmer za tri. Ale napriek tomu to bol Bolívijčan, ktorý vyhral už po niekoľkých hodinách. V skutočnosti premárnil štyri mečbaly a vedenie 5:2, než sa vydal do rozhodujúceho tajbrejku, ale na tom nezáležalo. Delian získal svoj 10. titul Challenger 7-6 4-6 7-6 za niečo vyše päť a pol hodiny na kurte. Dvaja finalisti sú v KwaZulu-Natal nerozhodní.

Playford

James Duckworth Playford získal titul v Shenzhene týždeň predtým, ale nemá problém odniesť si túto formu späť do Austrálie. Potlačili ho Hiroki Moriya a potom Ringi Hijikata, ktorý mu oplatil tri nedávne prehry (vrátane štvrťfinále na tomto podujatí od roku 2022). To ešte netušil, že vo finále ho už druhý týždeň čaká rovnaký súper. Duckworth si zabezpečil svoje 5. majstrovstvá Challenger v sezóne.

Chuck Lam Coleman Wong Playford, ktorý sa dostal hlboko do Shenzenu, získal špeciálnu výnimku do hlavného ťahu a urobil nemysliteľné, keď našiel ešte silnejší beh. Tento 19-ročný hráč nikdy pred týmto týždňom nehral so súperom v top 100, no dokázal vyradiť dvoch z nich a dostať sa do ďalšieho finále. Svetová 68-ka Thanasi Kokkinakis proti nemu odstúpila 6-7 0-2 a svetová číslo 100 Taro Daniel vystúpila po dramatickej trojhodinovej bitke (Wong tiež porazil Tristana Schoolgatea v ďalšom viac ako trojhodinovom zápase).

READ  Tenis: Sabalenga šokovala v Indian Wells a nechala za sebou Blíškovú a Mukurusa

Ich finále v Shenzhene trvalo len 52 minút a Wong musel zachrániť tri mečbaly, aby sa zachránil pred dvojitým bagelom 0-6 0-5 0-40. V odvetnom zápase predviedla veľmi dobrý výkon a bola na úrovni svojich obvyklých štandardov hrania ultraagresívneho tenisu. Napriek dobrému súboju jeho súper zaujal svojou rýchlosťou okolo kurtu a tým, ako efektívne využil Wongovu rýchlosť proti nemu a nenechal žiadnu pôdu mimo základnej čiary. Duckworth vyhral svoj 14. titul Challenger 7-5 7-5, svoj druhý titul v Playforde (2019). Obaja finalisti hrajú budúci týždeň v Sydney, 19-ročný hráč má špeciálnu výnimku.

Vložiť z Getty Images

Ortisei

Lucas Klein Ortisei bol najvyššie postaveným hráčom v poli, no pôvodne nebol na podujatie zaregistrovaný a kvalifikoval sa len ako náhradník. V poslednom kole mal dokonca prestávku v rozhodovaní o Andrei Piccione, ktorá sa v priebehu týždňa rýchlo zlepšovala. Minuloročný vicemajster stratil dva sety v dvoch zápasoch v kvalifikácii, potom nič v hlavnom ťahu na ceste k ďalšiemu zápasu o titul.

Tentoraz to bude prvé finále Challengeru proti nemu Max Kaznikowski. Poliak sa za celú sezónu dostal len do dvoch štvrťfinále, napriek tomu, že v úvodnom kole vytiahol dvojku Gauthiera Anklina, ale svoje podanie a agresívnu hru opäť videl na oveľa rýchlejších kurtoch v Artesay. V rozhodujúcom tajbrejku vyradil Michaela Geertsa a porazil Federica Gaia, aby sa prvýkrát dostal do finále Challengeru.

Aké to bolo finále, keď Klein zasiahol neuveriteľným forhendovým útokom, ale Kasznikowski hral dostatočne stabilne, aby sa opýtal, odkiaľ to prišlo. Slovákovi takmer došla ofenzívna para, záverečný set tie-break prehral 4:6 po skvelej kombinácii prihrávok súpera. Forhend však pod tlakom nepraskol a Klein ukoristil svoj 3. titul Challengera 6-7 7-6 7-6, čím si ušetril dva mečbaly. Teraz je na programe v Ismaningu, zatiaľ čo Kaznikowski letí do Kanady na duel Calgary/Drummondville, ktorý mu bol minulý rok taký drahý.

READ  'Veľká' zmena pomohla Petre Valhovej k zisku olympijského zlata

Challenger Tour Mantra:

Udalosti tento týždeň:

 • Trofeo-Perrel Faip (Bergamo, Challenger 75, tvrdý interiér)
 • Wolfcran Open by Tannenhof (Ismanning, Challenger 75, halový tvrdý)
 • Jonathan Fried Pro Challenger (Charlottesville, Challenger 75, halový drsný)
 • NSW Open (Sydney, Challenger 75, Hard)
 • Challenger Ciudad de Guayaquil (Challenger 75, antuka)

100 najlepších aktívnych hráčov:

 • Jack Draper, Flavio Coppola, Liam Brady (Bergamo)
 • Dominic Striker (Ismaning)
 • Thanasi Kokkinakis, Ringi Hijikata, Taro Daniel (Sydney)
 • Federico Correa, Daniel Elahi Callan (v Guayaquile)

Zápasy prvého kola, ktoré si môžete pozrieť:

Bergamo

 • (3) Liam Brady proti Arthurovi Ferrymu
 • Matteo Gigante vs (4) Alex Molkan

Ismaning

 • (WC) Marko Topo vs Oscar Ote
 • (WC) Max Hans Rehberg vs (3) Maxime Cressy

Cressi bola na druhom mieste na podujatí v roku 2019, nasledovaná Rehbergom v roku 2022.

Charlottesville

 • (1) Michael Mmoh vs Steve Johnson
 • (WC) Reilly Opelka vs Tennys Sandgren

Opelka sa predstaví prvýkrát od augusta 2022 (Washington) a prvý challenger od februára 2019 (hrá sa v semifinále v Dallase).

Sydney

 • Ryo Noguchi vs (7) Cheong-Shan Hong
 • Yasudaka Uchiyama vs (3) Taro Daniel

V Guayaquile

 • Luciano Tarteri vs Dalibor Švarčina
 • Kilian Feldbausch vs (2/WC) Daniel Elahi Callan

Hlavná fotografia: David Kirouac – USA TODAY Sports

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close