Peňažná výhra: 40 350 000 £.

Živé vysielanie: USA – Tennis Channel & ESPN | Kanada – TSN | Spojené kráľovstvo – BBC a Eurosport | India – Star Sports & Disney + Hotstar App.

Ukážka Taylor Fritz vs Alex Molkan

Taylor Fritz na majstrovstvách Wimbledonu 2022

V treťom kole majstrovstiev sveta vo Wimbledone 2022 sa v sobotu stretne svetová štrnástka Taylor Fritz so Slovákom Alexom Molkanom.

Po tom, čo v prvom kole porazil Lorenza Musettiho v priamych setoch, Fritz čelil domácemu favoritovi Alastairovi Grayovi. V prvom geme zápasu si zachránil tri brejkbaly, keď zdolal podanie súpera a dostal sa do vedenia 2:0. Američan si svoj náskok udržal až do konca setu, kde sa mu to podarilo po ušetrených dvoch brejkbaloch.

Fritz prehrával v druhom sete 4:1, ale opäť sa snažil vyrovnať skóre. V tajbrejku, ktorý nasledoval, predviedol dobrý výkon a ukoristil set. Američania začali aj tretí set zadnou nohou, no vyhrali päť gemov v rade a dostali sa do vedenia 5:2.

Fritz mal pri Craneovom podaní štyri mečbaly, ale Britt pochytil nervy a zvýšil na 5-3. Svetová 14-ka skončila zápas 6-3, 7-6 (3), 6-3 bez problémov.

Alex Molkan na majstrovstvách sveta vo Wimbledone 2022

Alex Molkan porazil Pedra Martineza o štyri sety v prvom kole svojej kampane vo Wimbledone. V druhom kole čelil Marcosovi Gironovi. Slovák si v úvodnom geme zápasu zobral oddychový čas, no jeho súper okamžite získal brejk späť.

Molkan potom išiel do prestávky, aby sa ujal vedenia 4:2 a udržal si túto výhodu na víťazstvo v sete. Druhý set začal tým, že dvakrát prekonal Jironovo podanie a dostal sa do vedenia 4:0, čím dokázal manko, z ktorého sa americký hráč nedokázal spamätať, keďže prehral ďalší set.

READ  Srbské daviscupové nádeje sa skončili katastrofou absenciou Novaka Djokoviča

Len jediná prestávka na začiatku tretieho setu pomohla Molkonovej vyhrať set 6:3, 6:2, 6:4 a postúpiť do 3. kola vo Wimbledone.

Tvárou v tvár s Taylor Fritz vs Alex Molkon

Pôjde o prvé stretnutie oboch, takže momentálne je to 0:0 zoči-voči.

Alex Molkan v kurze proti Taylorovi Fritzovi

Hráč Peňažný tok Zakázané stávkovanie Celkový počet hier (hore a dole)
Taylor Fritz -450 +1,5 (-1 000) Viac ako 37,5 (-115)
Alex Molkon +310 -1,5 (+475) Menej ako 37,5 (-120)

(Všetky nezrovnalosti sú odvodené od BetMGM)

Predpoveď Alexa Molkana proti Taylorovi Fritzovi

Fritz bol v posledných dvoch týždňoch v dobrej forme a vyvinul dobrú dávku hybnosti. Pred Wimbledonom získal titul v Eastbourne a doteraz hral dobre v All England Clube. Molcan debutuje na Bullcourt Major, ale na jeho strane nie sú žiadne známky nervov.

Molcan vyhral 39 víťazov počas výhry v druhom kole proti Gironu, zatiaľ čo Fritz dokázal vo svojom zápase nazbierať iba 17. Americký forhend urobil väčšinu ťažkých zdvihov a ak by Molcan našiel spôsob, ako mu čeliť, oveľa ľahšie by sa pohol dopredu.

Slovenský Fritz môže byť často v pokušení osloviť web. Väčšina amerických hráčov z voleja a prihrávok zlyhala v druhom kole proti Grécku.

Fritz bude určite na hranici základných rally a jeho služby budú o niečo lepšie ako jeho súper. Molkan sa od angažovania bývalého trénera Novaka Djokoviča Mariona Vajdu veľmi zlepšil. Teraz sa bude chcieť prvýkrát v kariére dostať do štvrtého kola grandslamového turnaja, ale bude pokračovať v hre na vysokej úrovni, aby ľutoval.

Vyzerá to ako zápas, ktorý môže ísť hore, ale Fritz má šancu vyhrať.

Výber: Taylor Fritz vyhral päť setov.