W100 Shrewsbury: Výsledky a aktualizácie

Hannah Kluckman, Amarni Banks A Fran Jones je pripravený viesť britskú jednotku vo štvrťfinále Budgen W100 Shrewsbury.

Klugmanovej Snový nájazd do osemfinále pokračoval po tom, čo vo svojom debute vo W100 porazila tínedžerskú šiestu nasadenú Lily Miyazaki 7-6(7), 4-6, 6-2.

banky Prekonala jednu zo svojich doterajších prehier na turnaji a porazila Britku a štvrtú nasadenú Harriet Dortovú 7:6(3), 6:4, čo je zatiaľ najväčšie víťazstvo v jej kariére.

Jones Na druhej strane zdolala Estónku Elinu Malikinovú 3:6, 6:1, 7:6(3).

Kluckman sa začiatkom tohto týždňa stal najmladším hráčom, ktorý sa kvalifikoval na podujatie W100 a teraz sa vo štvrťfinále stretne s druhým nasadeným Oceanom Dodinom.

Rodák zo Surrey preukázal vyrovnanosť nad rámec svojich rokov a dvakrát prelomil svetovú číslo 163 v rozhodujúcom finálovom sete, pričom zachránil sedem svojich vlastných v troch samostatných servisných hrách, aby spečatil dokonalé víťazstvo na úrovni turné.

Dvadsaťjedenročný Banks zlomil tri brejky a ušetril štyri setbaly, aby uzavrel tajbrejk prvého setu a dostal sa do vedenia 3:1 v druhom sete. Zdalo sa, že Dart sa vrátila do zápasu po tom, čo zachránila hru na podanie z 0-40, ale Banksová sa odmietla vzdať svojho vedenia a za menej ako dve hodiny skonštruovala ohromujúce víťazstvo.

Banksová postupuje do svojho prvého štvrťfinále W100, kde bude čeliť ôsmej nasadenej Simone Waltertovej.

Neskôr v priebehu dňa sa Jones vrátil zo setu a vyrovnal skóre tým, že odohral druhú hru za 30 minút. Britka vyzerala, že sa do zápasu uvoľní, keď viedla 5-4 po vedení 4-0, ale Maligina pokračovala v boji. Nakoniec musel Jones zadržať všetky tri mečbaly za stavu 6:5.

23-ročná hráčka burácala na oslavu, keď si v ďalšom kole zapísala zápas proti svetovej osemdesiatke Viktoriji Golubicovej.

READ  Altmayer zhromaždil v Heilbrone, aby získal titul Necker

Britka Katie Swanová však vypadla z Budgen W100 Shrewsbury po prehre 7:5, 6:2 s holandskou hviezdou Suzanne Lamensovou v druhom kole.

Vo štvorhre postúpili do semifinále druhé nasadené Emily Appletonová a Isabelle Haverlocková výhrou 7:6(3) nad Kathleen Kanevovou a Anetou Labutkovou. Madeline Prúd A Svätý Hutchinson. Brooks a Hutchinson budú čeliť najvyšším semenám Dart a Olivia Kodecki porazili Suzanne Lemmensovú a Marinu Melnikovovú 2:6, 7:5, 10:8.