Tampico | Cociaretto ide ďaleko v Mexiku

Talianka 21-ročná Elisabetta Cocciaretto zdolala Poľku Magdu Linetteovú a v sobotu večer vyhrala svoj prvý turnaj WTA 125 v Abierto Tampico v Mexiku.

Povedal som svojmu trénerovi: ‚OK, budeme mať viac skúseností hrať proti týmto súperom a pokúsime sa podať čo najlepší výkon‘, ale víťazstvo nie je zaručené, pretože je to veľmi ťažký turnaj 125. Elisabetta Gociaretto

Po bitke trvajúcej 2 hodiny a 31 minút porazil piateho nasadeného 7-6(5) 4-6 6-1 a získal trofej pre dvojhru.

Toto je tretíkrát, čo sa Cocciaretto dostala do finále na turnaji WTA 125, no skončila aj na druhom mieste v Prahe v roku 2020 a v Makarskej začiatkom tohto roka.

Linet zdolal v 2. kole 4. nasadenú Cociarettovú, 2. nasadenú Češku Mary Bouskovú, vo štvrťfinále 7. nasadenú Kolumbijčanku Camilu Osorio a vo štvrťfinále 6. nasadenú Zhu Lin. semifinále.

„Bol to naozaj náročný týždeň, mal som veľa ťažkých zápasov proti skvelým súperom,“ povedal Cosciaretto po svojom víťazstve. „Kedy [last] Lopta prešla do siete a ja som povedal: ‚Och môj bože, vyhral som‘.

„Je to neočakávané, pretože je to úžasný turnaj neuveriteľného rozsahu.

„Povedal som svojmu trénerovi: ‚Dobre, budeme mať viac skúseností hrať s týmito súpermi a pokúsime sa podať čo najlepší výkon‘, ale víťazstvo nie je zaručené, pretože je to veľmi ťažký turnaj 125.“

Vyhrala 8 z posledných 9 zápasov proti Ruske Anastasii Potapovovej v 1. kole turnaja WTA 1000 Guadalajara Open v Akrone, vyhrala 2 kolá v kvalifikácii a potom ju zdolala Coco Goffová v dvoch tesných setoch.

V sobotňajšom finále Linnet prehrávala 3:1 v prvom sete za stavu 5:3, ale Cosciaretto sa bránil a prinútil veci do tajbrejku, kde sa Poľka presadila do vedenia 5:1 po silných forhendoch, no Talian vyhral dlhé stretnutia. pozametať posledných 6 bodov setu.

READ  Finalistka US Open Lela Fernandez z finále-Sports News, Firstpost

Lynette opäť čelila brejku, keď druhý set za stavu 5:4 podávala, no preskupila sa a nevratným podaním zápas vyrovnala.

Cocciaretto predĺžil rozohrávky, aby vykreslil chyby z pólu a čoskoro sa ujal vedenia 3:1, keď sa Linnett dostal do vedenia 40:0 a zlomil sa predtým, ako prevzal kontrolu.

Lynette si nárokovala posledných 5 gemov zápasu a skolabovala na ihrisku, keď udrela bekhendom pri prvom majstrovskom bode a pokračovala v slabých rozohrávkach.

(Zľava doprava) Víťazky štvorhry Tereza Miháliková a Altila Chudziadi pózujú s finalistkami Ashlyn Krueger a Elizabeth Mandlik a ich trofejami.

Abirto Tampico/Facebook

Slovenka Tereza Mihaliková a Indonézanka Altila Sudjiadi v sobotu získali titul vo štvorhre, keď zdolali nenasadené Američanky Ashlyn Kruegerovú a Elizabeth Mandlik 7:5 6:2.

Mihalikova & Chudziadi vyhrali 12 z 15 bodov, čo je skvelých 80 percent, pričom svojim súperom vrátili druhé podanie na ceste k premene 5 zo 7 brejkbalov v 68-minútovom víťazstve.

„Myslím si, že máme spolu dobrú chémiu,“ povedala Chudziadi o svojej tímovej spolupráci s Mihalikowovou.

„Vždy sa vraciame, vždy bojujeme o každý bod.“

Miháliková teraz vyhrala svoje posledné 3 finále vo štvorhre na okruhu WTA 125 s 3 rôznymi partnerkami, plus tituly v Angers 2021 a Contrexeville 2022, pričom ide o prvý titul Chudziadiovej vo štvorhre na okruhu WTA 125.