Alex Ila sa dostal do semifinále štvorhry, vypadol vo dvojhre na Slovensku W60

Filipínska tenistka Alex Ila, ktorá ukončila singlové ťaženie v Trnave na Slovensku, pokračuje vo štvorhre.

MANILA, Filipíny – Alex Ila sa vo štvrtok 9. marca na 2. Empire Women’s Indoor 2023 na TC Empire Hard Courts v Trnave musela uspokojiť s rozdelením svojich dvoch zápasov.

Po dominantnom víťazstve v sérii nad šiestym nasadeným Španielom Leirom Romerom Cormasom v utorňajšom úvodnom zápase nedokázala 17-ročná filipínska tenisová hviezda predviesť rovnako pôsobivý výkon v 2. kole turnaja vo dvojhre.

Na turnaji Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v hodnote 60 000 USD zvíťazila 21-ročná Angličanka Sonai Kurtová nad Elou, 220. vo svetovom rebríčku 6:2, 6:2.

Filipínka nedokázala rozbehnúť hru a štyrikrát prepadla podanie proti svetovej 262. Kartalovej, ktorá si zaknihovala postup do štvrťfinále.

Ila, ktorá vo štvrťfinále štvorhry zdolala štvrtú nasadenú Nemku Vivian Heisenovú a Juliu Lohoffovú 7:5, 6:4, sa o tri hodiny neskôr spojila s 27-ročnou Litvou Justinou Mikulskaiteovou. konkurencia.

Po skorom vedení 3:1 v úvodnom sete sa Ila a Mikulskaite dotiahli po tom, čo ich nemecké súperky zlomili v ôsmom zápase a ujali sa vedenia 4:5. Nenasadená Ila a Mikulskaite si však vzali ďalšie tri hry, aby uzavreli prvý set.

Druhý set bol ďalším tesným stretnutím a bol vyrovnaný na 4:4 po skorej výmene prestávok na podanie. Zlom prišiel v deviatom geme, keď Ila a Mikulskaite opäť prerušili podanie a ukončili zápas v 10. hre.

Semifinále je však ďalšou veľkou výzvou pre prvé dvojice Ela a Mikulskaite. Budú čeliť najlepším nasadenám Veľkej Británie Alicii Barnettovej a Olivii Nichollsovej, ktoré sa dostali do 2. kola Wimbledonu 2022 a vyhrali titul WTA. – Rappler.com