Zábava

Český herec skončil v nemocnici: Jeho manželka prišla na návštevu a … Bol už MADTVY!

Čestmír Řanda starší sa narodil 5. decembra 1923. Vyšiel na strojnícku školu a potom začal pracovať v hutníckom závode. Okrem toho bol však ochotný venovať sa divadlu.

Po vojne začal študovať herectvo na konzervatóriu a potom postupne začal pracovať v rôznych českých divadlách. Naposledy bol členom Národného divadla.

Pred kamerami sa začal objavovať v 50. rokoch, ale len v malých rolách. Neskôr získal aj výraznejšie osobnosti. Objavil sa napríklad vo filmoch Kladivo na čarodejnice, Pán, ty si vdova, Ako utopiť doktora Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách, Čo tak špenát, Princ a večerná hviezda, Božská Emma. Účinkoval tiež v sériách ako Hriešni ľudia z Prahy, Chalupáři, Arabel a ďalších.

Zdroj: CT

Čestmír Řanda zomrel vo veku 62 rokov 31. augusta 1986. Jeho smrť bola poznačená doživotnou závislosťou od cigariet – podľa jeho syna Čestmír Řanda mladší fajčil 60 až 70 cigariet denne.

Okrem toho prekonal niekoľko infarktov. V roku 1986 ho čakala operácia srdca, ktorá sa mala uskutočniť v septembri. “V auguste išiel na kontrolu, bol ráno chorý a museli sme volať záchranku. To bol vlastne tretí infarkt,” povedala vdova Dagmar v dokumente CT Príbehy slávnych.

Čestmír Řanda st.

Zdroj: CT

Podľa jeho syna bola príčinou smrti embólia. Cestmir videl svojho otca deň alebo dva pred smrťou. “Vtipkoval. Pretože mi požičal auto, nezabudol mi pripomenúť: Prosím, hlavne žiaden Fitipaldi! To bola posledná veta, ktorú som od neho počul. Keď sme ho s matkou prišli navštíviť, už tam bola prázdna posteľ, “ zdôveril sa minulosti minulosti denníka Aha! Řanda ml., Ktorý tento rok zomrel vo veku 60 rokov.

READ  Lenka a Barbora Piešové vás naladia na zimné prázdniny so sesterským duetom Pokoj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close