Nemecko zvíťazilo na majstrovstvách sveta juniorov v ľadovom hokeji dramatickým predĺžením

Kampaň na svetový šampionát juniorov v ľadovom hokeji Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) prerušila vypuknutie korónového vírusu v Nemecku, ktoré dramaticky porazilo Slovensko 4: 3 v predĺžení a vyhralo prvé miesto na turnaji.

Asistent kapitána Slovenska Michael Mrucic otvoril skóre zblízka s nemeckým kapitánom Timom Stutsom a vyrovnal stav zápasu na 1: 1.

V druhej tretine sa Slovensko ujalo vedenia nad Oleksim Miklukom, predtým, ako sa v presilovej hre podarilo Nemcom vyrovnať na remízu, si Stutsdale záverečným prvým rýchlym náskokom pripísal svoj druhý zápas a premenil ho na 2: 2.

Na konci druhej tretiny sa Slovensko druhýkrát ujalo vedenia, Mirzic postupoval 3: 2 na stredový pohon.

Do dvoch tretín mu ostávalo iba 46 sekúnd, Florian Elias opäť vyrovnal na 3: 3 presne stanovenou strelou obrancu Simona Gnipa.

V tretej tretine nebol schopný streliť hattrick Stutsall, ktorý strelil gól do brány.

Ide o prvé obdobie predĺženia na šampionáte, ktoré Nemci vyhrali za štyri minúty.

Počas presilovej hry Mario Zimmerman urobil rozhodujúci pokrok v početných orgánoch, aby pomohol Nemecku zvíťaziť 4: 3.

Napínavá a tesná konkurencia, jedna z najpotrebnejších pre jednostranné zápasy niektorých posledných zápasov, skončila v skupine A na prvom mieste a s dvoma bodmi skončila štvrtá.

Rakúsky brankár Sebastian Vronjeitz zaujal napriek tomu, že na majstrovstvách sveta juniorov IIHF prehral so Švédskom 4: 0 © Andre Gardin / IIHF Photos

Výhry za predĺženie poskytujú tímom iba dva body, zatiaľ čo víťazstvá v regulačnej hre majú tri strany.

Slovensko je v skupine na treťom mieste so štyrmi bodmi za prehru, z turnaja však získalo jeden bod po prinútení do predĺženia.

Švédska skupina B medzitým zvíťazila nad Rakúskom 4: 0, aby v úvodnom kole predĺžila svoje víťazstvo na 54.

Napriek prehre dostal rakúsky brankár Sebastian Vronchitz pochvalu za jeho výkon, ktorý pomohol znížiť skóre.

READ  Marbella odštartovala kvalifikáciu ATP Tour

Švédsko malo v prvej tretine 22 striel, ale podarilo sa mu iba jedno gólové vyznamenanie od Noela Conlera a pomohlo im tak k vedeniu 1: 0.

Švédi v druhej tretine naďalej dominovali a diverzným úderom Viktora Sodostroma postúpili do vedenia 2: 0.

Druhé nočné vedenie Conlera bolo 3: 0 pred gólom Lucasa Raymonda, ktorý premenil uvoľnenú stranu na prázdnu bránku 4: 0 a v skupine zdolal Švédov dvoma výhrami z dvoch na šesť bodov.

Rakúsko sedí v dolnej časti skupiny s nulovými bodmi v úvodných dvoch zápasoch.

Zajtra sa majú konať ďalšie tri zápasy na Rogers Place v Edmontone.

Skupina A bude čeliť Švajčiarsku v Kanade, zatiaľ čo skupina B odohrá dva zápasy v zápasoch USA – Česko a Rakúsko – Rusko.