Zábava

Čo majú spoločné zvodné morské panny a opití stredoškoláci?

Pretože Berlín, Benátky a Cannes sú nielen skratkou, ktorá utvára názov predstavenia, ale aj kvalitnou európskou kinematografiou. Nalaďte si 23. až 29. novembra na Edisonline.sk a získajte bezplatný prístup k službe, ktorá v súčasnosti ponúka okolo 250 filmov.

Piť alebo nepiť?  - Chlast 2fotografie v galérii

Pri práci na tomto projekte sa dánsky režisér opäť stretol so scenáristom Thomasom Lindholmom a svetoznámym hercom Madsom Mikkelsenom, s ktorým pracoval aj na populárnom filme Hon. O tom, že toto spojenie je zárukou kvality, svedčia aj prvé ceny, ktoré film získal. Na základe jej oficiálneho výberu získala značku Cannes z filmového festivalu v Cannes a striebornú mušľu pre najlepšieho herca na festivale v San Sebastiane. Cenu si odniesli všetci hlavní predstavitelia filmu. Menovite: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang a Lars Ranthe. Film je navyše dánskym nominantom na Oscara a súťaží o Európsku filmovú cenu.

Existuje teória, že sa narodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierne podhodnotenie otvára našu myseľ svetu okolo nás, znižuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Martin a jeho traja priatelia, unavení učitelia zo strednej školy, povzbudení touto teóriou, sa pustili do experimentu zameraného na udržanie stálej úrovne počas pracovného dňa. Ak sa Churchillovi podarilo vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholovom opare, čo by pre nich a ich študentov mohlo znamenať pár kvapiek?

Filmový guru a šéfredaktor portálu Kinema Peter Konečný hodnotí film Chlast nasledovne: “Táto zaujímavá téma je určite jednou z najpozoruhodnejších, aké som tento rok videla. Nielen po scenáristickej stránke, ale aj po hereckej stránke. Tu si vás absolútne užije!” Viac informácií sa dozviete na video.

Okrem toho sa diváci môžu tešiť na diskusiu o tomto filme Okrúhly stôl s Michalom Havranom. V stredu 25. novembra sa bude so svojimi hosťami rozprávať o alkoholizme. Prečo je to spoločensky akceptovaná droga, aj keď všetci poznáme jej negatívne účinky na osobný alebo pracovný život. Diskusia bude prebiehať vo forme priameho prenosu na facebookovej stránke @ Be2Can.

READ  Monika Bagárová zverejnila FOTO svojej dcéry a my sme vypadli ...
Úchvatná morská víla - Undine2fotografie v galérii

Toto je nový film režiséra Christiana Petzolda v pôvodnom názve Undine. Film odkazuje na staronemeckú legendu o vodnom stvorení Undineovi, v našich končinách známom ako morská panna. Táto morská víla vám vyrazí dych, podobne ako kritici na poslednom Berlinale, kde získala cenu pre najlepšiu herečku za Paula Beer. Rovnako ako film Chlast aj Undine je nominovaný na cenu za najlepší európsky film.

Undine je historik, ktorý prednáša o mestskej výstavbe v Berlíne. Keď ju však opustí muž, ktorého miluje, dobehne ju starý mýtus. Musí zabiť muža, ktorý ju zradil, a vrátiť sa k vode. Nečakane stretne profesionálneho potápača Christoph a zamiluje sa do neho. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplnená zvedavosťou a dôverou. Ale keď Christoph začne mať pocit, že Undine niečo uniká, prinúti ju to to raz a navždy čeliť svojej kliatbe.

Filmový teoretik a kritik Martin Ciel sa k filmu vyjadril takto: “Je to zvláštny film, ktorý využíva neskutočný monológny humor. A odkazuje na staronemeckú legendu tak, že divák, ktorý nie je oboznámený s kontextom, má možnosť interpretovať ho ako psychodrámu, romantickú drámu alebo psychologickú hádanku. Ak uhádnete, ako sa to skončí, gratulujeme. „ Zistite viac na video.

V súvislosti s filmom Undine od Christin Petzold bude v utorok 23. novembra prebiehať diskusia s názvom Mesto a filmpripravila spoločnosť Film Europe v spolupráci s Metropolitným inštitútom v Bratislave. Jeho témou budú ikonické budovy, ktoré vytvárajú atmosféru miest. Jej hostia budú hovoriť o otázkach: Prečo tak upadli a prečo musíme niektoré oživiť? Diskusia bude prebiehať vo forme priameho prenosu na facebookovej stránke @ Be2Can. Jej hosťami budú Matúš Vallo, primátor Bratislavy; Silvia Hroncová, ktorá obnovuje Starú školu v Kokave nad Rimavicou; Vít Halada z Katedry architektonickej tvorby a Gábora Bindicsa, ktorý oživuje verejné priestranstvá a pamiatky, ako sú kúpele Grössling, Stará tržnica, a vedie projekt Živé námestie. Diskusiu moderuje Milota Sidorová, urbanistka a riaditeľka kancelárie participatívneho plánovania MIB.

READ  Hviezda kliniky Grace: Nahé výstrely v trojici, depresia a potom ... ROZVOD!

Edisonline.sk je prvá online festivalová videotéka, ktorá ponúka mesačné predplatné za cenu jedného lístka do kina. Záujemca si môže kúpiť jednotlivé dni alebo celý festival Be2Can 2020. Kopíruje fungovanie klasického festivalu a uvádza filmy v konkrétny deň a hodinu. Pri zakúpení jednodňového balíka získate prístup k dvom premietaniam premiérového titulu a jednému premietaniu zaručene dobrého filmu z minulých rokov. Výhodou je, že žiadateľ získa bezplatný prístup k službe Edisonline. Okrem festivalových titulov môže sledovať viac ako 250 filmov, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke, a tiež 2 exkluzívne televízne kanály Film Europe Channel a Film Europe +.

Viac informácií o programe, filmoch a vstupenkách nájdete na http://www.be2can.eu/sk.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close