Collins získal v Palinme svoj prvý titul na okruhu WTA

Prvý nasadený Daniel Collins získal svoj prvý titul na okruhu WTA, keď v kvalifikačnom kole Palermo Ladies Open zdolal Elenu-Gabrielu Rooseovú 6-4 6-2.

44. Collins si zahral v nedeľu prvé finále v kariére, pričom jeho súper mieril za druhým titulom za dva týždne.

Dvadsaťsedemročný Američan prehral s Ruskom vo trojsetovom štvrťfinále v Hamburgu pred dvoma týždňami, pričom Rumun vyhral kvalifikačný zápas a v zápase na antuke nepustil ani set, pretože vyhral finále. 50 minút až hodinu.

Collins porazil dve Austrálčanky, Madison Inglisovú a Astru Sharmu, aby sa stal 14. šampiónom jednotlivcov po 14. raz v tejto sezóne WTA.

Prišla 13. hodina, keď Marina Janevska zrušila svoj prvý titul WTA na Polish Open, pretože sa dvakrát snažila vidieť Christinu Kukovú.

Dvadsaťsedemročný Belgičan zlomil v Gdyni dvojnásobok v oboch setoch, ale po hodine a 51 minútach zvíťazil vo svojom prvom finále 6: 4, 7: 5 (7: 4).

Kukova, svetová jednotka .165 Janewska Slovakia, ktorá v prvom sete viedla 3: 0, bola tiež prvýkrát finalistkou, ale v nasledujúcich siedmich zápasoch vyhrala prvý set.

Kukova sa v druhej sekunde ujala vedenia 3: 0, ale potom, čo Janewska podala na šampionát 5: 3, sa nerozhodne a zvyšok bol dočasný.

READ  Prehľad bazénu Prospect: New Jersey Devils