Hlavné správy

Izraelský prezident Isaac Herzog vyráža na štátnu návštevu Slovenska

Izraelský prezident poďakoval Slovensku za jeho odhodlanie zachovávať pamiatku na holokaust a bojovať proti antisemitizmu.

Izraelský prezident Isaac Herzog začal v pondelok štátnu návštevu Slovenska, aby sa stretol s prezidentkou krajiny Zuzanou Čaputovou.

Izraelského prezidenta privítali štátnym ceremoniálom v Grassalkovichovom paláci a neskôr sa zúčastnil na bilaterálnom diplomatickom stretnutí s kolegom premiérom, na ktorom sa diskutovalo o spôsoboch posilnenia spolupráce medzi oboma krajinami.

Izraelský prezident na tlačovej konferencii poďakoval Slovensku za jeho odhodlanie zachovať pamätník holokaustu a bojovať proti antisemitizmu.

„Pán prezident, pani prezidentka, ďakujem vám za hlbokú oddanosť šoa, za snahu pochopiť ťažkú ​​minulosť Slovenska počas druhej svetovej vojny a holokaustu a za to, že úprimne a otvorene priznávate svoje činy. Tie hrozné dni.“

Gobi Gideon (GPO)Izraelský prezident Isaac Herzog sa na štátnej návšteve Slovenska stretol s prezidentkou krajiny Zuzanou Čaputovou.

„Oceňujem dôležité a spoločné úsilie Slovenska o odstránenie antisemitizmu a popierania holokaustu, ktoré ohrozujú hodnoty morálky, spravodlivosti a ľudskej dôstojnosti na Slovensku a v celej Európe a dvíhajú ich škaredé hlavy,“ povedal Herzog.

Hlava štátu poďakovala Slovensku za podporu Izraelu „v temnote terorizmu“ a vyzvala Európu, aby tento postoj zaujala.

„Dnes je hranica medzi silami temnoty, nenávisti a teroru a silami svetla, pokroku, mieru a priateľstva jasnejšia ako kedykoľvek predtým. Vítam podporu Slovenska Izraelu v týchto dôležitých otázkach a váš pevný a neochvejný postoj na pravej strane Táto dôležitá politická rovnica, Európa, aby nasledovala vaše kroky. Pozývam mnoho krajín z celého sveta,“ povedal.

Gobi Gideon (GPO)
Gobi Gideon (GPO)Izraelský prezident Isaac Herzog sa na štátnej návšteve Slovenska stretol s prezidentkou krajiny Zuzanou Čaputovou.

Herzog uviedol, že dúfa, že jeho návšteva prispeje k ďalšej spolupráci v hospodárskej, kultúrnej, vzdelávacej, vedeckej a iných oblastiach. „Verím, že partnerstvo medzi našimi krajinami má obrovský potenciál pre našich ľudí a pre ľudstvo ako celok,“ ubezpečil a ocenil angažovanosť slovenského prezidenta v boji proti klimatickým zmenám.

Gobi Gideon (GPO)
Gobi Gideon (GPO)Izraelský prezident Isaac Herzog sa na štátnej návšteve Slovenska stretol s prezidentkou krajiny Zuzanou Čaputovou.

Prezidenta SR Čaputová privítala prezidenta a jeho delegáciu.

READ  Roundup WJC: Rusko vyhráva veľké víťazstvo nad USA, Fínskom, Slovakia Open Strong

„Som rada, že vás môžem privítať v tomto výnimočnom roku, keď naše dve krajiny oslavujú výročie svojho vzniku: 75 rokov pre Izrael a 30 rokov pre Slovensko. Som rada, že naše vzťahy sú veľmi živé,“ poznamenala Čaputová.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close