Hlavné správy

Kancelárie Klingerky kúpil Erste Fund

J&T Real Estate predala administratívnu budovu Klingerka v Bratislave za nezverejnenú sumu spoločnosti Erste Realitna Renta, ktorú spravuje Asset Management Slovenskage Sporitin, lokálna dcéra rakúskeho konglomerátu Erste.

11-poschodová administratívna budova s ​​rozlohou 11 470 metrov štvorcových má byť dokončená v roku 2021 a je súčasťou rezidenčného a kancelárskeho komplexu Klingerka v Platennici – bývalej brownfielde v blízkosti prístaviska. V komplexe sa nachádza najvyššia obytná budova na Slovensku, ktorá bola dokončená začiatkom tohto roka. Hlavnými nájomcami administratívnej budovy sú SPP-Distríbucia a Wienerberger. Mal by mať certifikát BREEAM „Vynikajúci“.

Prostredníctvom nášho podielového fondu a systému kolektívneho investovania sa na výnosoch tejto budovy v projekte Klinkarka môžu podieľať investori z celého Slovenska. Keďže Erste Group pokračuje v modernizácii svojich operácií vo finančnom sektore, nami spravovaný realitný fond Erste Realitná Renta s potešením nakupuje nehnuteľnosti v modernej a rozvíjajúcej sa oblasti Bratislavy.
Günther Mandl, predseda predstavenstva Asset Management Slovenskej sporiteľne

V Q2 2021 fond uskutočnil svoju prvú akvizíciu – z Bratislavy a od toho istého lokálneho developera JTRE: polyfunkčný komplex Zuckermandel.

READ  Pár, ktorý zaútočil na zaťa, povedal: „Mali by mať svoje problémy na Slovensku a nemali by ich privážať do Palibriganu.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close