Medzinárodné ženy: Rakúsko a Francúzsko sú v spore

Rakúšanka Laura Weinreutherová skóruje proti Belgicku. (Foto GEORG HOCHMUTH/APA/AFP cez Getty Images)

Rakúsko predviedlo v piatkových medzištátnych prípravných zápasoch dramatický neskorý návrat proti Belgicku a Francúzsku a prehralo s Kolumbiou 2:0.

Rakúsko porazilo Belgicko 3:2. Sarah Wijnants a Jassina Blom vsietili za Red Flames, Janice Camon, Selena Teigen a Laura Weinreuther z Arsenalu opäť vyhrali po 95 minútach.

Francúzsko prišlo zozadu 2:0 do Kolumbie a vyhralo 5:2. Daniela Arias a Catalina Usme skórovali skôr, ako v 51. minúte otvoril skóre Delfin Cascarino. Eugénie Le Sommer sa rýchlo pripravila, Cascarino zdvojnásobila svoj počet a Grace Gioreau skončila piata za Francúzsko.

Priateľský futbalový zápas medzi Francúzskom a Kolumbiou na štadióne Stade Gabriel
Kolumbijčanka Catalina Usme oslavuje so spoluhráčmi po výhre 2:0 nad Francúzskom. (Foto: FRANCK FIFE/AFP cez Getty Images)

Južná Kórea zdolala aj Zambiu 5:2. Hoci Cho So-Hyun z Tottenhamu otvoril skóre, Rachel Kundananji a Barbara Banda ešte pred prestávkou otočili zápas. Lee Geum-min z Brightonu však videl Kórejčanov v priebehu štyroch minút dvakrát vpredu, pričom Cho získal druhý a Park Eun-sun piaty v predĺžení.

Japonsko zaostávalo za gólom Ana Gabettovej v Portugalsku predtým, ako Yui Hasegawa z Manchestru City vyrovnal a víťaza ukoristila Mina Tanaka.

Stine Larsson strelil prelomový gól v 90. minúte, keď Dánsko porazilo hostiteľské Švédsko, len o jeden gól zaostalo, keďže Nemecko vyhralo v Holandsku, a to gólom Sidneyho Lohmanna v druhom polčase.

Priateľský zápas - Švédsko vs. Dánsko - Eleda Stadion
Hannah Bennison (Švédsko 20) a Simone Boy Sorensen (Dánsko 5) bojujú s loptou. (Peter Sonander/SPP)

Fínsko vyhralo na Slovensku 1:0, keď sa po 69 minútach presadila Katarina Kozola. Hostia však mohli neskoro vyrovnať, no Jana Vojteková nedokázala premeniť penaltu.

Nigéria vyhrala 2:1 proti Haiti, Esther Okoronkwo a Asizad Oshola predtým, ako odpovedal Melchi Dumorne.

Dagný Brynjarsdóttir posunul Island do vedenia proti Novému Zélandu, pričom Hannah Wilkinson skóroval pri remíze 1:1.

Grécko remizovalo s Chorvátskom 1:1 po tom, čo sa Anastasia Spyridonido ujala skorého vedenia pred odpoveďou Ivana Rudelic v druhom polčase, Slovinsko dostalo do vedenia Rumunsko cez Ana Milovic, ale Ana Maria Viladulescuová vyrovnala hetrikom v 94. minúte pre Srbsko. Rieka okolo Bosny a Hercegoviny.

READ  Kližan vyhral tenisový turnaj v Rotterdame

Inde Albánsko 3:1 Severné Macedónsko, Bielorusko 0:0 Rusko, Estónsko 1:2 Malta, Maďarsko 3:1 Izrael, Uruguaj 6:1 Peru.