Svet

Nahnevaná poznámka vrhá svetlo na málo známe pravidlo parkovania v Austrálii

Pre väčšinu motoristov je to nočná mora, no jednému obyvateľovi NSW priniesol papier prilepený na čelné sklo viac dobrého ako zlého.

Nahnevaný, rukou písaný odkaz prilepený na auto obyvateľa Giama v piatok ráno hlásal: „Je nezákonné parkovať cez príjazdovú cestu. Si sebec…“.

Po tom, čo zaparkoval na svojom vozidle, zostal na čelnom skle cestujúceho nahnevaný odkaz. Zdroj: Facebook

Mesto, ktoré sa nachádza 120 kilometrov južne od Sydney, nedávno označil demograf Bernard Salt za „najlepšie miesto pre život“ v Austrálii, no na obyvateľov ich susedské vzťahy nezapôsobili.

„Toto je moja príjazdová cesta,“ vysvetlil plagát.

Výnimkou nie je ani parkovanie na príjazdovej ceste

Obyvateľ zdieľal rukou písaný odkaz online a získal súcit za to, že sa zaoberal „snobskými“ ľuďmi, o ktorých si susedia mysleli, že za poznámkou stoja, no mnohí rýchlo informovali motoristu, že stále pácha trestnú činnosť.

„Stále je to nelegálne, aj keď ide o vaše vlastné vozidlo,“ odpovedal miestny.

V NSW, kde je parkovanie prísne zakázané, je pre motoristov nezákonné parkovať na príjazdovej ceste s výnimkou vyzdvihnutia alebo vysadenia cestujúcich. Vodič musí byť vo vozidle a musí byť preč do dvoch minút, hovorí zákon NSW. Toto je všeobecné pravidlo a žiadna zhovievavosť, ak je príjazdová cesta vaša.

Vodiči NSW môžu čeliť pokute 283 USD, ktorá sa zvýši na 362 USD, ak je priestupok v školskej zóne.

„Vydavatelia pokuty sa nedozvedia, že ide o auto majiteľa, a okrem zjavnej frustrácie, ak niekomu zaparkujete vozidlo, je tu aj bezpečnostný prvok, ak niekto potrebuje núdzový prístup do a von zo svojho pozemku,“ uviedol hovorca NRMA. Peter Corey povedal pre Yahoo News Australia.

Ostatné štáty a územia majú obmedzenia na parkovanie pre motoristov bez ohľadu na to, či je jazdný pruh váš alebo nie.

Máte tip na príbeh? Email: [email protected].

Môžete nás tiež sledovať Facebook, Instagram, TIK tak A Twitter Stiahnite si aplikáciu Yahoo News z a Obchod s aplikaciami Alebo Google Play.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close