šport

Party, Kryžikova a Radokunu titul WTA Player Awards

Zatiaľ čo médiá ožívajú najlepšími zápasmi roku 2021, „najlepšími údermi“ a hodnotením a „výbermi“, toto je krátky interval medzi jednou tenisovou sezónou a ďalšou. Preteky pred rokom 2022 dávajú všetko späť do pohybu.

Ale napriek mnohým fotografiám zo Slnečného pobrežia a iných nadčasových miest sa prípravy na cestu na intenzívnu sezónu Australian Open už začali.

Ani teraz to neznamená, že tenisová turistika sa úplne zastavila. Medzi WTA Finals a Vianocami v Guadalajare v polovici novembra sa odohrali minimálne štyri zápasy WTA125 a zúčastňuje sa ich deväť hráčok, ktoré sú momentálne v prvej stovke.

Po Vianociach a oprášení sa väčšina hráčov buď vycestuje do Austrálie, alebo sa už v prvom týždni pripojila k Austrálii, počnúc tromi zápasmi v Adelaide a Melbourne pred Australian Open. sám. To všetko sa dialo za pochodu bez akcií výstavného tvaru.

Prvý tohtoročný major prichádza veľmi rýchlo na konci roka 2021, sú zverejnené zoznamy prihlášok na Australian Open a objavili sa správy, že mená dvoch významných žien boli stiahnuté: Serena Williamsová a Bianca Andreasová nenastúpia. výlet.

Ale pred spustením uzávierky v roku 2021, keď WTA oznámila tohtoročné ceny pre hráčov roka, je stále čas ponúknuť ďalšie veľké mená.

V skutočnosti existuje niekoľko prekvapení, pretože štyria z nich vyhrali titul v dvojhre alebo vo štvorhre na Major – v skutočnosti jedna z nich vyhrala French Open v oboch formátoch a získala rovno tri ocenenia, Barbora Grezczyková.

Ďalšia žena na zozname odišla do dôchodku na konci sezóny vo veku 33 rokov po úspešnom boji s rakovinou: Carla Suarez Navarro.

Kto si prevzal ceny WTA?

Hráč roka: Ashley Party

Svetová jednotka číslo 1 vyhrala druhýkrát po tom, čo v roku 2021 vyhrala päť najlepších titulov na turné, vrátane druhého majora kariéry vo Wimbledone, a obhájila svoj titul na Miami Open. Vyhral aj Yarra Valley Classic, Stuttgart a Cincinnati a tretí rok po sebe si zabezpečil pozíciu číslo 1 na konci roka.

READ  EURO 2020: Vernon De Marco pred slovenským národným tímom?

Tím roka vo štvorhre: Barbora Gryžiková a Katarína Siniaková

Slávna česká dvojica vyhrala klub druhýkrát, keď získala tretí veľký titul na Roland Karros a Gibsland Trophy a ďalšie tituly na Madrid Open. Sezónu zakončili titulom na okruhu WTA Finals a obsadili prvé a druhé miesto vo štvorhre.

Najlepšia hráčka: Barbora Krezzhiková (50 najlepších hráčov a výrazné zlepšenie počas sezóny 2021)

Krezzhikova vyhrala prvé tri tituly vo dvojhre v kariére v roku 2021 a debutovala v top 50 a vyhrala 12 zápasov, aby vyhrala svoje prvé dva tituly v Štrasburgu a Roland Karros. V Prahe získal svoj tretí titul a v Dubaji sa dostal až do finále. Krezhikovová skončila po štvrťfinále US Open na treťom mieste a v roku 2022 bude štartovať ako svetová 5.

Nováčik roka: Emma Radukanu (prvých 100 debutantov a/alebo najvýznamnejších hráčov sezóny 2021)

Britský tínedžer sa zapísal do histórie víťazstvom na US Open, prvom kvalifikačnom kole na zisk titulu Major. Vo svojich 10 zápasoch neprehral ani set a na konci roka 2021 sa dostal z 343. na 19. miesto. Radukanu debutovala v hlavnom hlavnom ťahu vo Wimbledone, kde sa dostala medzi posledných 16, mladá Britka. Dosiahnuť túto pozíciu v All England Clube.

Najlepší Backpacker roka: Carla Suarez Navarro (hráčka, ktorá vypadla alebo vypadla z aktuálnej sezóny pre zranenie alebo zranenie)

Obľúbený Španiel plánoval ukončiť svoj život v roku 2020, no jeho rozlúčkovú sezónu zastavila vládna epidémia. Minulý rok v septembri mu diagnostikovali Hodgkinov lymfóm, bojoval s rakovinou a v roku 2021 je rozhodnutý ukončiť svoj vlastný život. Zahral si Roland Garros, kde doviedol Sloane Stephensovú do prvého kola na tri sety, a Wimbledon. , Kde sa pustil do ďalšej trojsetovej bitky proti finálovej majstrovskej partii. Na olympijských hrách v Tokiu zvíťazil nad 22. miestom Ones Jabber a v novembri sa prihlásil do pohára Billy Jean King Cup.

READ  FC Sevilla - Manchester United 2: 1 (1: 1)

Amelie Mauresmo bola vymenovaná za riaditeľku Roland Carros

Dvojnásobná majsterka Amelie Mauresmová zastáva vládu svojej majorky do roku 2024 a stáva sa prvou ženou, ktorá túto pozíciu zastáva.

Bývalá svetová jednotka vyhrala v roku 2006 Australian Open aj Wimbledon, na US Open sa dostala do semifinále, v roku 2004 získala striebornú medailu na olympijských hrách v Aténach a v roku 2003 bola súčasťou triumfu Francúzska na Billy Jean King Cupe. V roku 2005 vyhral aj turnaj WTA Finals Championship z 25 – z troch finále na tomto podujatí – a dvakrát vyhral Rím a Canadian Open.

Jedným z jeho ďalších komplimentov bolo, že dva roky trénoval Andyho Murrayho.

Belinda Benzic bola prvou švajčiarskou atlétkou, ktorá vyhrala cenu BJK Heart Award

Belinda Benzick získala ocenenie Billy Jean King Cup Heart Award za svoj výkon vo finále Billy Jean King Cup 2021 v Prahe v novembri.

Bencic, ktorý zakotvil Swiss Rise v súťaži o ich druhé finále, bol vybraný ľudovým hlasovaním a svoju cenu 10 000 dolárov venuje piatim rôznym útulkom pre zvieratá v blízkosti jeho domova na Slovensku.

Jeho vrcholný švajčiarsky prínos prišiel po výbornej jazde za zlatou olympijskou medailou v Tokiu.

Turnajové ceny WTA (vyberajú hráči)

WTA 1000: BNP Paribas Open (Indian Wells) (8. rok po sebe, celkovo 12.)
WTA 500: Petrohradský ženský pohár (tretí rok po sebe)
WTA 250: (rovná sa) Philip Island Trophy (Melbourne) a Tenerife Ladies Open

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close