Ekonomika

Priemyselná produkcia Slovenska v septembri klesá

regiónu dnes

Utorok 14. novembra 2023, 12:20

Priemyselná produkcia na Slovensku v septembri klesla o 0,6 % po 21-mesačnom maxime 4,6 % v auguste, informoval v piatok Štatistický úrad SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Produkcia spracovateľského priemyslu klesla (-1 % oproti 4,3 % v auguste), najmä koksu a rafinovaných ropných produktov (-12 % oproti -7,2 %) a textilu, odevov, kože a príbuzných produktov (-11,8 % oproti -0,2 %).

Medzitým výrazne klesla výroba v rozvode elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu (2,7 % vs. 7,1 %), zatiaľ čo ťažba a dobývanie (19,8 % vs. 2,9 %) zaznamenala prudký nárast.

Na sezónne upravenej mesačnej báze priemyselná produkcia v septembri vzrástla o 2,5 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Kde vo svete sa najviac navštevujú katolícke omše?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close