Ekonomika

Renault Kangoo konečne prichádza úplne nový. A čo Dacia Dokker?

Renault Kangoo je na trhu trinásť rokov. Novú generáciu si skutočne zaslúži.

Kangoo je na trhu od roku 1997. Odvtedy sa predali 4 milióny kusov. Teraz prichádza tretia generácia. Po 13 rokoch nahradí druhú. Prvé autá začnú jazdiť v rukách zákazníkov na jar 2021. Kangoo a Kangoo Van sú úplne nové. Stojí na novej platforme a spolu s ostatnými modelmi Renault Pro by mali byť všetky elektrifikované už v roku 2022.

Zatiaľ čo Kangoo dorazilo v roku 1997, Express sa prvýkrát objavil v roku 1985. Pokračoval až do roku 2000, respektíve 2002. O desať rokov neskôr prišla pomyselná náhrada, ale pod úplne inou značkou. Volala sa Dacia Dokker a dodnes patrí medzi najobľúbenejšie osobné ľahké úžitkové vozidlá v našej krajine. Podstata bola rovnaká – lacné, priestranné a praktické úžitkové vozidlo.

Spočiatku sa šírili chýry, že model Dokker (Dock Worker) nebude mať nijakého nástupcu. Chyby sa však ukazujú ako pravdivé … Filozofický nástupca je tu. Pod staronovým názvom. Zatiaľ nie je jasné, či sa bude predávať pod logom Dacie / rovnakým autom, ale možno s logom Dacie? /. Express by sa mal predávať hlavne na trhoch mimo EÚ, jeho osobná verzia by k nám nemala vôbec prísť, takže Dokker ako slovenskí zákazníci to vedia stručne a v krátkosti.

Rovnako ako súčasný Dokker, aj nový Renault Express sa bude vyrábať v marockom závode Tangier. Na výrobnej linke vo Francúzsku bude opäť chýbať pokročilejšia verzia s názvom Kangoo a Kangoo Van. Kangoo a Kangoo Van dostanú tiež verziu ZE, plne elektrickú alternatívu. Nový Mercedes Citan bude tiež odvodený z dvojičiek Kangoo. O sestre Nissane sa zatiaľ nehovorilo

.

Keď sa pozriete na lacnejšiu verziu nového automobilu s názvom Express, uvedomíte si, ako veľmi sa odvoláva na súčasný Dokker. Nie je to náhoda. Express je dôkladný facelift pôvodného Dokkeru. Dostal nový interiér, novú masku a nové technológie. Espresso je zamerané hlavne na trhy mimo EÚ. Osobná verzia by sa nemala dostať ani do Európy.

READ  Hyundai predstavil populárne SUV v novej verzii. Dostával výkon takmer 300 koní

Kangoo Van dostane dva rázvory, naftový a benzínový motor, spomínané elektrické motory a zákazníci si budú môcť vybrať aj z verzií s manuálnou alebo automatickou prevodovkou pre horáky. Dostáva predovšetkým množstvo najmodernejších prvkov výbavy, ktoré u úžitkových vzorov stále nie sú štandardom.

Úžitková verzia Kangoo Van prináša dve zásadné novinky, ktoré uľahčujú prepravu väčších vecí. Prvým je takzvaný Easy Side Access. Renault pri Kangoo Van zrušil B stĺpik, čím sa zväčšil bočný nakladací priestor na celkových 1426 mm, čo je dvakrát toľko, ako mal Kangoo Van v minulosti.

Druhým je Easy Inside Gallery. Kľúčom je miesto pre dlhé a objemné predmety priamo na streche, aby bolo v kabíne viac miesta.

V prípade osobných verzií modelov Kangoo a Express sa v tlačovej správe uvádza iba päťmiestne usporiadanie a iba jeden rázvor.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close