Svet

Uzatvorenie siete Kinahanského kartelu, keď minister spravodlivosti sľúbil vydať gangstrov počas rokovaní na vysokej úrovni v SAE o prevode

Vyvíjajú sa nové významné snahy o vydanie šéfa gangu Daniela Kinahana a ďalších kľúčových mafiánov z Dubaja.

Daniel (46), jeho brat Christopher (42) a blízky partner Sean McGovern (37) zostávajú v krajine na Blízkom východe.

Ministerka spravodlivosti Helen McKentieová uviedla, že sa vynakladá nové úsilie na vydanie vodcu gangu Daniela Kinahana z Dubaja.Poďakovanie: Paul Sharp – The Sun Dublin
Daniel Kinahan sídli v DubajiPoďakovanie: Crispin Rodwell – The Sun Dublin
Christy Kinahan Jr. je v SAE od roku 2016Poďakovanie: Crispin Rodwell – The Sun Dublin

Teraz je však minister spravodlivosti pripravený požiadať vládu o súhlas na začatie formálnych rokovaní s Dubajom o oficiálnej dohode o výmene väzňov.

Bratia Kinahanovci sú v SAE od roku 2016, zatiaľ čo McGovern sa do regiónu presťahoval koncom roka 2017.

Odvtedy Národný úrad pre boj proti drogám a organizovanému zločinu Garda poslal riaditeľovi prokuratúry spis týkajúci sa synov krstného otca Christyho Kinahana.

McGovern je hľadaný aj v súvislosti s vraždou Noela ‚Duck Egg‘ Kirwana z decembra 2016.

Najnovšia fáza stratégie na odstránenie „najvyššej úrovne“ kartelu Kinahan prichádza po tom, čo delegácia dubajskej polície minulý mesiac navštívila Írsko.

Stretli sa s komisárom Gardy Drewom Harrisom a vyšetrovateľmi z Gardského národného úradu pre drogy a organizovaný zločin.

Po nedávnych stretnutiach ministerka Helen McKentie povedala, že v oboch krajinách existuje „vôľa“ zamerať sa na osoby zapojené do závažnej a organizovanej trestnej činnosti.

Minister McKenty v nedeľu v exkluzívnom rozhovore pre The Irish Sun povedal, že dúfa, že získa súhlas na rokovania na vysokej úrovni do konca roka.

Prečítajte si viac v The Irish Sun

Fine Gael TD povedal: „Tento proces je o umiestnení ľudí na vrchol organizovaného zločinu za mreže a o tom, že sa budú zodpovedať za svoje činy.

READ  Policajti požadujú, aby bolo očkovacie video snímané zo vzduchu

„Nemáme medzi týmito dvoma krajinami zmluvu o vydávaní osôb. Aj keď Gardai vedia, kde sú tieto skupiny organizovaného zločinu, ak nemáme takúto štruktúru, bude veľmi ťažké dostať ich domov.

„Hovoril som so svojím zástupcom v Spojených arabských emirátoch Abdullahom bin Sultanom Awadom Al Nuaimim.

Rokovania o extradičnej zmluve

„O čom sme diskutovali, je začatie rokovaní o zmluve o extradícii.

„Dobre sme sa porozprávali a dúfam, že prinesiem vláde oznámenie, aby som dostal súhlas od kolegov, že môžem začať tieto rokovania do konca roka.

„Vieme, že takáto dohoda bude nejaký čas trvať, ale tiež vieme, že s miestami ako Belgicko a Taliansko, kde začali rokovania, sa transfery uskutočnili ešte predtým, ako sa akékoľvek rokovania uzavreli.

„Ak sa zločinci skrývajú v Spojených arabských emirátoch, mali by byť privedení domov – garda by ich mala priviesť domov, kde môžu čeliť obvineniam zo zločinov, ktoré spáchali.“

Minister McEntee uviedol, že jeho tím pracuje na „budovaní dôvery“ so SAE.

Povedal: „Moji vlastní dôstojníci spolupracujú s úradmi v Spojených arabských emirátoch, zatiaľ čo gardisti spolupracujú so svojimi kolegami.

‚Vzájomná vôľa‘

„Je tu jeden cieľ – zabezpečiť, aby títo zločinci boli braní na zodpovednosť. Najdôležitejšie je, aby sme otvorili rokovania.

„Prácu gardistov dopĺňa aj práca na politickej úrovni. Je zrejmé, že na oboch stranách existuje vzájomná túžba.

„Obaja chceme, aby sa to rýchlo posunulo vpred, a dávame kolesá do pohybu, aby sme sa uistili, že je všetko urobené správne. Zo Spojených arabských emirátov je jasné, že s nami chcú spolupracovať a chcú spolupracovať s gardami a ich európskymi partnermi.“ Chcú budovať siete.

Minister tiež povedal, že je plne odhodlaný pomáhať gardám v boji proti organizovanému zločinu.

READ  V Ugande rastie počet prípadov duševného zdravia - Govt

Povedal: „Čokoľvek bezpečnostné zložky potrebujú, majú odo mňa podporu a ja im môžem pomôcť a asistovať pri riešení skupín organizovaného zločinu.

„V posledných rokoch sme boli svedkami obrovského množstva budovania siete zo strany gardaí, ktorá by mohla byť za vodou s kolegami z Veľkej Británie, Europolu, Interpolu a nedávno aj amerických úradov.“

Darček za odmenu

Spojené štáty ponúkli odmenu 5 miliónov dolárov za zatknutie alebo odsúdenie Kinahanovcov.

McEntee ocenil pokračujúcu prácu Criminal Assets Bureau ako súčasť pokračujúceho úsilia ministerstva bojovať proti organizovanému zločinu v Írsku.

Povedal: „Najnovšia výročná správa CAP zdôrazňuje dôležitosť ich pokračujúcej práce. Snažil som sa každoročne zvyšovať celkové financovanie, aby som im umožnil robiť viac práce. Naďalej sa zameriavajú na významné osobnosti.

„Používajú však svoje profilovače majetku po celej krajine, aby sa zamerali na zločincov na nízkej úrovni, ktorí obchodujú na ulici a spôsobujú nešťastie v komunitách.

Hodnota kľúča

„Môžu byť na nízkej úrovni, ale stále sú súčasťou širších zločineckých gangov. Máme viac ako 600 majetkových profilov, ale rád by som ich videl viac. Som odhodlaný vybudovať silnejšie a bezpečnejšie komunity. Ide o základná hodnota mojej strany.

Minister tiež zdôraznil význam Inovačného fondu sociálneho zabezpečenia: „Už nejaký čas sa to hľadá tam, kde peniaze získané SPP idú priamo komunitám.

„Tohtoročné financovanie bude 3,75 milióna eur. Mojou ambíciou je, aby všetky peniaze, ktoré CAB každý rok získa, putovali priamo do komunít.

„Neexistuje lepší spôsob, ako ukázať zločincom – nielenže si necháte svoje peniaze – ale vracajú sa späť do komunity, ktorú terorizujú a ničia. Z tohto financovania bude profitovať celý rad programov, vrátane domáceho násilia, sexuálnych útokov a podporné organizácie pre ľudí z komunity Travellerov.

READ  Európska únia zintenzívnila úsilie na kontrolu ohniska nákazy COVID-19

McEntee tiež zdôraznil, že je dôležité zvýšiť trest za sprisahanie až po vraždu z desiatich rokov na doživotie.

Prečítajte si viac o Írskom slnku

Povedala: „Mnohí z týchto šéfov uvedú kolesá do pohybu, ale nikdy nestlačia spúšť. Si vinný, aj keď si nestlačil spúšť. Ak existuje úmysel niekoho zabiť, môže to viesť k doživotnému väzeniu.

Minister privítal zákon, ktorý zvýši trest za napadnutie záchranárov zo siedmich rokov na 12 rokov: „Tento trest je závažným trestným činom a vysiela jasný signál, že nebude tolerovaný.“

Spojené štáty ponúkli Christopherovi Kinahanovi staršiemu a jeho synom odmenu 5 miliónov dolárov
Minister McKentie s naším redaktorom zločinu Stephenom BreenomPoďakovanie: Paul Sharp – The Sun Dublin
Sean McGovern sa do oblasti presťahoval v roku 2017

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close