Výstup z nebezpečnej porážky Slovenska v rukách Kanady

Slovensko prišlo na tento turnaj bez veľkých očakávaní v hokejovom svete. IIHF je na deviatom mieste na svete, Slovensko sa zameralo na ich 16-ročných korčuliarov. Teraz po víťazstve v prvom zápase so Švajčiarskom a po prekvapivo tesnom zápase s Kanadou sa očakávania Slovákov menia.

Zlyhanie môže byť stále „úspechom“

Slováci boli v tomto zápase s Kanadou z poklesu o 13 dolárov do tretej tretiny. Rovnaký kanadský tím strelil proti Nemecku 16 gólov o 24 hodín skôr. Zrejme Existujú prispievajúce situácie Tento cieľ bol celkovo, ale na papieri sa zdalo, že Slovensko by mohlo byť ľahkou voľbou aj pre kanadskú Jakartu.

Namiesto toho Slovensko nadviazalo na svoju víťaznú sériu proti Švajčiarsku a vtiahlo Kanaďanov do sloganu s nízkym skóre. V ich závere Slovensko opečiatkovalo stred ľadu a vyhlo sa nákladným obranným brejkom. Vydali sa streleckými cestami a prinútili Kanaďanov k rizikovým príležitostiam na skórovanie. Ray Ferraro to zhrnul vo vysielaní DSN, pretože sa v druhej tretine zranil.

„Iba sme si to jednoducho všimli. Iba 16 rán do Kanady neskoro v 2. tretine. Myslel som si, že môžu stavať trochu viac, myslel som si, že ich predpoveď a rýchlosť otvoria slovenskú obranu, ale nestalo sa tak. Aj keď od Kanady môžete očakávať alebo o niečo viac dôverovať, mali by ste sa pozrieť na Slovensko a sklopiť im klobúk. Odviedli celkom dobrú prácu, keď hrali hru, ktorú mali hrať proti Kanade. “

Ray Ferraro (@ Refro 1040): Vysielanie DSN, do druhej periódy zostáva 26 sekúnd

Slováci hrali lepšie nie defenzívne. V zápase proti Nemecku porazila Kanada Nemcov o 44 ku 15. Slovensko obmedzilo Kanadu na 23 striel, pričom zaznamenalo 18 zápasov. Trvalo im chvíľu, kým sa dopustili priestupku, ale hneď ako to urobili, Slováci prinútili kanadského zlatého medailistu Devona Levyho k záchrane, aby jeho tím zostal v hre. Hra bola napriek výsledkom nabitá pozitívami, ktoré mohli vytvoriť zvyšok slovenskej súťaže.

READ  Pár z Miami pomáha utečencom na hraniciach Slovenska a Ukrajiny - CBS Miami

Chromiak vidí výsledkovú tabuľu

Najlepší ostreľovači nájdu spôsob, ako skórovať. Martin Chromiac je elitný ostreľovač a jeho strela nakoniec našla laná, keď v posledných minútach strelil so svojím tímom dva góly.

V tomto zápase proti Kanade zaznamenal dve strely a tri strely proti Švajčiarsku. Ostreľovač pre pravákov je pohodlnejší na beh z „Ovečkinovej kancelárie“ v ľavom kruhu. S prázdnou sieťou a spusteným šiestym útočníkom dokázal Chromiac pred otvorením a letom prejsť niekoľko stôp dopredu. Hovoria tomu „gól strelca gólu“. Ak bude môcť takto vyzerať ďalej, nebude to jediný cieľ súťaže.

Rozdiel v obratoch a Levy

Tretia tretina rozpútala Slovákov a nakoniec dva zlomové body. Druhý kanadský gól padol, keď Dylan Goshen bodol puk od mladého slovenského útočníka Juraja Slafkovského. Philip Tomasino vyskočil na uvoľnené peniaze A bol na pretekoch. V záverečnej minúte po góle Chromiaca spečatil hru zákrok mladého obrancu Simona Nemka.

Jack Quinn zostúpil do prázdnej bránky a spečatil víťazstvo Kanady 3: 1. Tieto dve chyby boli nešťastnými chybami, ktoré boli pre Slovensko takmer bezchybnou hrou. Páchateľmi Slovákov sú dva z ich 16-ročných prípadov. Toto je vzdelávacia skúsenosť pre nich a nemala by poškodzovať hviezdnu hru, inak hrali obaja hráči.

Súvisiace: Hráči Slovenska sa budú dívať na juniorské majstrovstvá sveta 2021

Kanaďania mali prvých sedem striel v zápase a ich prvý gól padol na siedmu strelu. Potom slovenský zlatník Samuel Hlavaj zavrel dvere a nohy našla slovenská ochranka. 4:08 Na konci prvého gemu Slováci zdolali Kanaďanov 18: 18. Niektoré z nich sú veľmi kvalitné príležitosti na skórovanie a niektoré sú Power Play.

Levy po uložení klávesu zachránil kľúč a ponechal tak svoj tím v hre. Ak Slovensko dokáže kopírovať ich výkony a vyvíjať rovnaký tlak na zlatých medailistov Fínska a Nemecka, môže vidieť lepší výsledok. Levy bol vznešený a nakoniec bol rozhodujúcim činiteľom v hre.

READ  Koronavírus v USA: Pozitívny test má aj hovorkyňa Bieleho domu

Samuel Nasco má svetlú budúcnosť

mám Vyčistené na Knazku na Twitteri A v článkoch. Niekedy sa mi zdá, že je taký nechutný hráč. Jeho schopnosti a zručnosti sú priťahované, ale jeho rozhodovanie a dôslednosť môžu byť katastrofálne. Keď je v najlepšom, keď je všetko poskladané, môže byť skvelým obrancom a jedným z najlepších hráčov na ľade. Je to najlepší výkon, aký som od neho v tejto sezóne videl.

Nasco bol vodcom, ktorého jeho tím potreboval. Slováci usmerňujú osem obrancov, ale všetkých vedie všetkých v priebehu niekoľkých minút. Jeho ľadový čas 18:48 ho delil od nasledujúceho najvyššieho obrancu 2:26. Stále vzal malý trest, ale aspoň tentoraz to bolo málo. Tomasinov post-test na bránu Na vykonanie práce to bolo takmer dosť, ale nie veľa.

Táto hra bola miestom, kde skutočne zažiaril pri implementácii obranného herného plánu. Slovenský obranný program bol navrhnutý tak, aby udržal kanadských ostreľovačov vonku a pokryli stred modrými dresmi. Tento obranný plán sa veľmi podobá plánu, ktorý efektívne využili hráči Columbusu Blue Jackets v sezóne 2005/2011 proti Tampe Bay Lightning a Torontu Maple Leaf v roku 2020.

Zhodou okolností Blue Jackets vyžrebovali NASCO v treťom kole vstupného draftu 2020. Prostredníctvom tejto hry John Tordorella dokázal, že môže podávať lepšie výkony v štýle obranného programu.

Čo bude ďalej?

Ďalšou výzvou Slovenska bude dnes večer posilnený nemecký tím. Nemci budú po škaredej porážke v rukách Kanady hladní po vykúpení. S novou nádejou po zápase s Kanadou by mali slovenskí občania očakávať, že túto hru vyhrajú.

Ukázali, že môžu hrať s jedným z najlepších tímov turnaja a držia to pevne. Výhra proti Nemecku by Slovensku zaručila tretie miesto v skupine a šancu na postup. Ak dokážu udržať tempo, nemožno povedať, kam až to zájde. Vezmite ich preč.

READ  Ukrajina: EÚ bojuje za jednotu pre ruské ropné embargo | Novinky | DW