Veda

Prípad tuberkulózy objavený v komunite UMass Boston

Zdravotnícki úradníci sledujú kontakt po zistení aktívneho prípadu tuberkulózy u pacienta spojeného s University of Massachusetts Boston. Bostonská komisia pre verejné zdravie uviedla, že pri reakcii na prípad spolupracuje s univerzitou a ministerstvom verejného zdravia v Massachusetts. „Tuberkulóza je veľmi liečiteľná a liečiteľná choroba a odporúčame členom komunity UMass Boston, aby kontaktovali poskytovateľa zdravotnej starostlivosti alebo študentské zdravotnícke služby, ak majú obavy z možného vystavenia,“ uviedli predstavitelia vo vyhlásení. TBC sa neprenáša ľahko z jednej osoby na druhú. Nakaziť sa vyžaduje opakované a dlhodobé vystavenie vnútornému priestoru. Predstavitelia BPHC uviedli: „Vzhľadom na to, že tuberkulóza si vyžaduje dlhodobý blízky kontakt, aby sa rozšírila z človeka na človeka, neveríme, že tento aktívny prípad predstavuje zdravotné riziko pre širokú verejnosť.“ Medzi bežné príznaky tuberkulózy patrí pretrvávajúci kašeľ, horúčka, zimnica, nočné potenie a strata hmotnosti. Nie je to prvýkrát, čo bola na akademickej pôde zistená TBC. V roku 2019 univerzita uviedla, že 59 ľudí na akademickej pôde bolo identifikovaných ako možné blízke kontakty aktívneho prípadu. Od roku 2018 má UMass Boston internáty s maximálne štyrmi študentmi, ktorí spolu žijú. Ostatní študenti môžu zdieľať byty mimo kampusu.

Zdravotnícki úradníci sledujú kontakt po zistení aktívneho prípadu tuberkulózy u pacienta spojeného s University of Massachusetts Boston.

Bostonská komisia pre verejné zdravie uviedla, že pri reakcii na prípad spolupracuje s univerzitou a ministerstvom verejného zdravia v Massachusetts.

„Tuberkulóza je veľmi liečiteľná a liečiteľná choroba a odporúčame členom komunity UMass Boston, aby kontaktovali poskytovateľa zdravotnej starostlivosti alebo študentské zdravotnícke služby, ak majú obavy z možného vystavenia,“ uviedli predstavitelia vo vyhlásení.

TBC sa neprenáša ľahko z jednej osoby na druhú. Nakaziť sa vyžaduje opakované a dlhodobé vystavenie vnútornému priestoru.

READ  Záhadným objektom viditeľným pred desiatkami rokov mohlo byť v skutočnosti deväť planét

Predstavitelia BPHC uviedli: „Vzhľadom na to, že tuberkulóza si vyžaduje dlhodobý blízky kontakt, aby sa rozšírila z človeka na človeka, neveríme, že tento aktívny prípad predstavuje zdravotné riziko pre širokú verejnosť.“

Medzi bežné príznaky tuberkulózy patrí pretrvávajúci kašeľ, horúčka, zimnica, nočné potenie a strata hmotnosti.

Nie je to prvýkrát, čo bola na akademickej pôde zistená TBC. V roku 2019 univerzita uviedla, že 59 ľudí na akademickej pôde bolo identifikovaných ako možné blízke kontakty aktívneho prípadu.

Od roku 2018 má UMass Boston internáty s maximálne štyrmi študentmi, ktorí spolu žijú. Ostatní študenti môžu zdieľať byty mimo kampusu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close