Ekonomika

Rakúske banky v Strednej Ázii obmedzujú príchod utečencov z Afganistanu – EURACTIV.com

Capitals vám prináša najnovšie správy z celej Európy prostredníctvom správy na mieste siete Euractivine Media Network. Môžete sa prihlásiť na odber noviniek Tu.

Predtým, ako sa pustíte do čítania dnešného vydania Capitals, pokojne si pozrite nemecký volebný prieskum EURACTIV v spojení s európskymi voľbami. Môžete nájsť angličtinu a Nemecký Verzie sú tu.

Prečítajte si tiež článok EÚ vyraďuje Spojené štáty a západný Balkán zo zoznamu vládnych bezpečných krajín na cestovanie, ktoré nie je nevyhnutné.


Európske správy stojí za prečítanie. Vitajte Hlavné mestá Podľa uroactive.

Správa z Facebooku

Na Facebooku prebieha výskum.

Program Facebook Data for Good používa údaje chránené súkromím na riešenie niektorých z najväčších sociálnych problémov na svete. Cornelius Fritz, štatistik LMU Munchen, analyzuje údaje zhromaždené od takmer 10 miliónov používateľov Facebooku, aby predpovedal počet prípadov Govt-19 lokálne v Nemecku. Dozvedieť sa viac.


V dnešných správach o hlavných mestách:

Viedeň

Rakúske ministerstvo vnútra a zahraničných vecí usporiadalo v pondelok bezpečnostnú konferenciu so stredoázijskými štátmi Uzbekistan, Tadžikistan a Turkménsko, s ministrami zahraničných vecí Grécka a Dánska a s nemeckým tajomníkom vnútra, aby prediskutovali ďalšie stratégie v Afganistane. Krajiny, ktoré riadia migračné toky a Aby sa predišlo prípadnej migračnej kríze. Čítaj viac.

////

Paríž

Koniec „čohokoľvek“ pre francúzsku ekonomiku. Francúzsko 30. septembra zruší podporné opatrenia pre podniky a od októbra zavedie nový plán kompenzácií pre odvetvia postihnuté zdravotnými stratami, oznámil v pondelok minister financií Bruno Le Myre. Čítaj viac.

////

Berlín

Kandidát konzervatívcov Lachet spadá do referenda a predstavuje budúci kabinet. Nemecký kancelár Armin Lachet (CDU), konfrontovaný s výbuchom v referende, sa rozhodol zdvihnúť závoj na svojom budúcom kabinete. Čítaj viac.

////

Brusel

Bruselský sektor cestovného ruchu je po „katastrofálnom“ lete v ohrození. Bruselské oddelenie cestovného ruchu zaznamenalo jedno z najhorších letných dní, pričom súčasná zdravotná kríza a zlé počasie vedú zahraničných turistov k vyhýbaniu sa hlavnému mestu. V dôsledku toho zástupcovia sektora vyzvali federálnu vládu, aby predĺžila dočasné opatrenia v oblasti nezamestnanosti. Čítaj viac.


Severské a Pobaltie

Helsinki

Fínsko má zakázať procedúry zamerané na konverziu homosexuálov a transrodových ľudí. Iniciatívou občana zakázať zaobchádzanie so sexuálnou orientáciou a rodovou identitou sa bude Parlament zaoberať po zozbieraní požadovaných 50 000 podpisov do jedného mesiaca. Čítaj viac.

////

V ďalších novinkách, Tlačový tajomník ruského opozičného lídra Alexeja Navalného Gir Yarmish utiekol z krajiny a zrejme utiekol do Fínska.Podľa ruskej tlačovej agentúry Interfax citovala dva nemenované zdroje.

V polovici augusta rozsudok moskovského súdu zakázal ľuďom zúčastniť sa hromadných akcií a opustiť hlavné mesto. Začiatkom augusta odišiel z Ruska aj Navalnyj advokát Lyubov Sobol. V pondelok večer nebolo zverejnené žiadne vyhlásenie fínskych predstaviteľov. (Becca vKravanttinen | EURACTIV.com)

////

Vilnius

READ  Nemá zmysel útočiť na zvýšenie dôchodkov v Británii. Nakoniec z toho budeme mať úžitok všetci Owen Jones

Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že tretina Litovcov podporuje oplotenie hraníc s cieľom zabrániť nelegálnej migrácii. Podľa štúdie Nordstadu tretina Litovčanov považuje stavbu múru na bieloruských hraniciach za najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s nelegálnou migráciou. Mediálny partner EURACTIV LRT.lt je vysoký.

////

Talin

Estónsko potrebuje na zvolenie prezidenta druhé kolo volieb. Alar Carrisovi, jedinému kandidátovi nominovanému v prezidentských voľbách v Estónsku, sa nepodarilo získať potrebný počet hlasov v parlamente, aby sa stal formálnym prezidentom republikána. Čítaj viac.


Južná Európa

Rím

COVID-19 zhoršil klesajúcu pôrodnosť Talianska. Epidémia zhoršila klesajúcu pôrodnosť v bohatých krajinách, pričom Taliansko je v roku 2020 najprudším poklesom. Podľa štúdie Univerzity Milana Boconiho bolo pôrodov o 16 000 menej a v krajine došlo k poklesu pôrodnosti o 9,1%. PNAS Prečítajte si viac v časopise.

////

Madrid

Environmentálna katastrofa: Tuny mŕtvych rýb vyplavili na breh pobrežie Mar Menor v Španielsku. Tisíce mŕtvych rýb vyplavili na breh španielsku Mar Menor, ekologickú katastrofu, ktorá šokovala obyvateľov aj turistov. Prečítajte si celý príbeh.

////

Lisabon

Portugalský najvyšší súd považuje prístup k e -mailom bez príkazu sudcu za protiústavný. Portugalska Ústavný súd jednomyseľne oznámil v pondelok ustanovenia zákona o počítačovej kriminalite, ktorým sa na základe žiadosti sudcu Marcelo Rebella de Souzu udeľuje prístup k e -mailom bez príkazu sudcu. Čítaj viac.


Whisky

Varšava

Poľsko blokuje správu EÚ o hraniciach Poľska a Bieloruska Koalícia členských štátov vedených Poľskom zablokovala správu o situácii na poľsko-bieloruských hraniciach v ZSSR. Čítaj viac.

////

PRAHA

Dotácie EÚ môžu prestať smerovať do Čečenska. Európska komisia (EK) varovala, že môže pozastaviť prevody peňazí do Českej republiky, ak si krajina nevylepší kontrolu úrokových sadzieb a neposkytne dotácie spoločnostiam z trustových fondov. iROZHLAS Hlásené v pondelok. Čítaj viac.

READ  Spoločnosť Hyundai Kona Electric dosiahla v rámci hypermilácie najazdených viac ako 1 000 km

////

Budapešť

Sťažnosti na maďarskú mediálnu komisiu budú podľa zákona o LGBTQI raketovo narastať. Počet sťažností občanov, ktoré národný regulátor médií dostal, sa od prijatia kontroverzného zákona zakazujúceho zobrazovanie obsahu LGBTQI mladistvým takmer zoštvornásobil. Telex Hlásené prostredníctvom Maďarský hlas. Čítaj viac.

////

Bratislava

Slovensko napriek odporu víta druhý let z Afganistanu. Napriek varovaniam predsedu Národnej rady a lídra druhej najväčšej vládnej strany Borisa Kollera slovenská vláda vyhostila 28 ľudí s priamym kontaktom s krajinou s tým, že jeho strana nedovolí prísť do Afganistanu viac Slovákov. Čítaj viac.


Správy z Balkánu

Sofia

Bulharské úrady sa dostávajú do konfliktu s obmedzeniami Kovit-19. Na začiatku štvrtej vlny epidémie bulharskí predstavitelia zdravotníctva navrhujú tvrdšie obmedzenia, ale čelia odporu dočasnej vlády a strany s najväčším parlamentným zoskupením – ITN. Čítaj viac.

////

Záhreb Belehrad Priština

Chorvátsko neprestane pátrať po nezvestných. Chorvátsko neprestane pátrať po nezvestných, povedal premiér Andrzej Blenkovich na podujatí pri príležitosti Medzinárodného dňa zmiznutých a Dňa pamiatky nezvestných v občianskej vojne a vyzval na spoluprácu so Srbskom. Čítaj viac.

////

LJUBLJANA

Slovinsko pokračuje vo svojom úsilí o vyhostenie posledných dvoch afganských asistentov. Ministerstvo obrany pokračuje v úsilí o deportáciu Afganistanu, ktorý slúžil v slovinských ozbrojených silách, spolu so svojou rodinou. Ten muž bol jedným z dvoch Afgancov, ktorí sa rozhodli opustiť Slovinsko a požiadať o azyl – druhý, prekladateľ, bol spolu so svojou rodinou deportovaný a teraz je v Slovinsku. Krava

Hovorca armády Marjan Cirk uviedol, že osemčlenná rodina muža už bola v Kábule. „Vykonalo sa niekoľko pokusov dostať ich na letisko, ale neuspeli sme,“ povedal. „Sme v kontakte s takmer všetkými našimi susedmi a všetkými našimi partnerskými krajinami,“ povedal Zirk. Rodina má veľa možností a konečné rozhodnutie bude na nich. (Sebastien R. Mašek | Je)

////

Sarajevo

Turecko bude v Bosne a Hercegovine iba vtedy, ak s tým súhlasia Bosniaci, Srbi a Chorváti. Turecko bude v Bosne a Hercegovine, ale iba vtedy, ak budú Bosniaci, Srbi a Chorváti spoločne chcieť, aby bolo Turecko mediátorom, povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan miestnym novinárom po svojej návšteve BH a Čiernej Hory minulý týždeň. Čítaj viac.

////

Priština

READ  Na Slovensku zriadená prírodná rezervácia Veľký Bukovec

Vedúci predstavitelia Kosova vítajú prvých afganských utečencov. V nedeľu večer pricestovalo z Kábulu 111 ľudí, celkovo teda asi 2 000 ľudí, ktorí budú v krajine dočasne zadržiavaní až na rok, oznámil kosovský minister vnútra Shelal Svekla.

„Pokiaľ ide o humanitárne otázky a spojencov a spojencov ako USA a NATO, otázkou nie je, prečo a ako. Preto všetky otázky, o ktorých diskutujeme, majú technický a logický charakter,“ povedal premiér Albin Kurti. USA v pondelok poskytli 55 piatich obrnených bezpečnostných vozidiel v rámci daru USA kosovskej armáde. (Jeljko Trkanjec | EURACTIV.hr)


Program rokovania:

 • Ja: Ministri vnútra EÚ majú mimoriadne zasadnutie o Afganistane
 • Nemecko: Predsedníčka Angela Merkelová sa stretáva s rakúskym prezidentom Sebastianom Kursom, hostiteľom predsedu Európskej rady Charlesa Michela
 • Francúzsko: Predseda vlády Jean Costex sa stretol s holandským predsedom vlády Markom Rutteom
 • TalianskoNárodná štatistická organizácia (ISTO) uvádza štvrťročné ekonomické údaje za druhý štvrťrok 2021.
 • Španielsko: Vláda hľadá riešenia potom, čo inflácia v auguste stúpla na 3,3% a dosiahla nové rekordné ceny elektriny.
 • PortugalskoNárodná štatistická organizácia (INE) zverejňuje štvrťročné národné účty za druhý štvrťrok, kde môže potvrdiť alebo opraviť 15,5% rast HDP oznámený na konci júla.
 • Poľsko: Poľsko Pravidlá ústavného súdu o platnosti a prednosti práva EÚ v Poľsku
 • BulharskoKonzultácie o zostavení vlády pokračujú tretím rádom udeleným Bulharskej socialistickej strane.
 • Chorvátsko: Minister hospodárstva a trvalo udržateľného rozvoja Domislav orić predstavil výsledky verejnej výzvy na „Posilnenie konkurencieschopnosti spoločností investovaním do digitálnej a zelenej zmeny“.
 • Srbsko: Turecký minister zahraničných vecí Mevlut Cavusoglu sa v Belehrade stretáva so srbskou premiérkou Nebojiou Stefanovičovou, predsedníčkou vlády Ana Pranabičovou a prezidentom Alexandrom Vusicom. Medzitým má dánsky minister zahraničných vecí Jeppe Kofot naplánovanú návštevu Srbska na stretnutie so srbskými lídrami.
 • Severné Macedónsko: Grécky minister zahraničných vecí Nicos Tendias navštevuje severné Macedónsko, aby zhodnotil implementáciu Prispaskej dohody.

***

[Edited by Alexanda Brzozowski, Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Josie LeBlond]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close