Veda

Rozľahlý oceán objavený pod zemskou kôrou obsahujúci viac vody ako na povrchu

Zdá sa, že v poslednej dobe každý druhý deň vychádzajú úžasné vedecké príbehy, z ktorých všetky očarili naše malé mysle.

Najprv to bol objav desivej čiernej diery, ktorá mierila priamo na nás, potom sa našla obrovská diera v Slnku a chýbajúci kontinent po tom, čo bol 375 rokov nezvestný.

Teraz si ľudia len uvedomujú, že pod zemskou kôrou je skrytý obrovský oceán.

Ukázalo sa, že veľká zásoba vody 400 míľ pod zemou je uložená v hornine nazývanej „ringwoodit“.

Prihlásiť Se PRE NÁŠ NOVÝ BEZPLATNÝ TÝŽDENNÝ SPRAVODAJ INDY100

Vedci už skôr zistili, že voda je uložená vo vnútri plášťovej horniny v špongiovitom stave, ktorý nie je kvapalinou, pevnou látkou alebo plynom, ale štvrtým stavom.

Vedec papier bola publikovaná v roku 2014 s názvom „Dehydratačné topenie na vrchole spodného plášťa“ a obsahovala zistenia.

Pod povrchom je trikrát viac vody ako v oceánochiStock

Geofyzik Steve Jacobsen vtedy povedal: „Ringwoodit je ako špongia, ktorá absorbuje vodu. Na kryštálovej štruktúre ringwooditu je niečo zvláštne, čo mu umožňuje priťahovať vodík a zachytávať vodu.“

„Tento minerál by mohol obsahovať veľa vody v podmienkach hlbokého plášťa,“ povedal Jacobsen, ktorý bol súčasťou tímu za objavom.

Povedal: „Myslím si, že konečne vidíme dôkaz o úplnom cykle vody na Zemi, ktorý by mohol pomôcť vysvetliť obrovské množstvo tekutej vody na povrchu našej obývateľnej planéty. Vedci už desaťročia pátrajú po tejto chýbajúcej hlbokej vode.“ hľadám.“

Vedci k tomu dospeli po tom, čo študovali vtedajšie zemetrasenia a zistili, že seizmometre zachytávajú rázové vlny pod zemským povrchom.

Z toho boli schopní zistiť, že voda bola obsiahnutá v hornine známej ako ringwoodit.

Ak by hornina obsahovala iba 1 percento vody, znamenalo by to, že pod povrchom zemských oceánov je trikrát viac vody ako na povrchu.

READ  Predstavitelia Philadelphie naliehali na vnútrodomáce vianočné oslavy uprostred prudkého nárastu prípadov COVID-19

Vyjadrite svoj názor v našej spravodajskej demokracii. Kliknite na ikonu súhlasu v hornej časti stránky a pomôžte pozdvihnúť tento článok v rebríčku indy100.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close