Zábava

Toulouse 3-2 Liverpool: Reds utrpeli prvú prehru v Európskej lige v sezóne, pretože neskorý vyrovnávač kontroverzne zakázal | Futbalové správy

Správa o zápase kontroverzne odmietla Liverpoolu vyrovnať sa s prestávkou pri porážke 3:2 proti Toulouse; Gól Jarela Kwanzu z 97. minúty nebol uznaný pre volej Alexisa McAllistera v rozostavení; Liverpool utrpel prvú prehru v Európskej lige v sezóne, no zostáva na čele skupiny E

22:14, Spojené kráľovstvo, štvrtok 9. novembra 2023

Jarrell Kwanza kontroverzne zamietol dramatickú prestávku na vyrovnávajúci gól zo strany VAR, pretože Liverpool utrpel svoju prvú prehru v Európskej lige v sezóne po prehre 3:2 na ihrisku Toulouse.

Kwanza si myslel, že dosiahol vyrovnanie v 97. minúte, čo by bol prvý gól absolventa akadémie v klube, ale Alexis MacAllister bol vyhodnotený, že to zvládol v zostave po tom, čo rozhodca Georgy Kabakov prešiel k monitoru ihriska. cieľ.

Liverpool dal nádej na neskorý návrat po tom, čo náhradník Luisa Diaza Diogo Jota strelil v 89. minúte gól na 3:2, niekoľko hodín po tom, čo jeho otca prepustili únoscovia v Kolumbii.

Liverpool vyrovnal neskoro v zápase Európskej ligy v Toulouse po tom, čo VAR zasiahol do voleja Alexisa McAllistera.

Ale vlastný gól Christiana Casaresa v 74. minúte, po ktorom nasledovali zásahy Aarona Donnama (36) a Thijsa Dalingu (58), znížili náskok Francúzska na polovicu, predtým ako spečatil víťazstvo náhradník z Toulouse Franck Macri v 76. minúte.

Porážka pre lídrov skupiny E znamenala, že Kloppovmu tímu uniklo víťazstvo, čo by ich kvalifikovalo do posledných 16 ako víťazov skupiny, s Toulouse o dva body za nimi.

Klopp nemá dôvod na obranu

Tlačovú konferenciu Jurgena Kloppa po porážke 3:2 v Toulouse prerušili hluční fanúšikovia, čo podnietilo manažéra Liverpoolu k otázke, prečo sa tlačová konferencia konala.

Manažér Liverpoolu Jurgen Klopp priznal, že sa viac zaujímal o defenzívne prejavy tímu, než o úlohu, ktorú zohral VAR pri odmietnutí neskorého žrebu v Európskej lige jeho tímu.

READ  Obrovská zmena hviezd od hotela Paradise: Telo ako bohyňa, ale ... FOTO Čo si sakra urobil so svojou tvárou?

Dramatický záver mohol Liverpoolu zachrániť bod po tom, čo videl displej posiaty individuálnymi chybami.

„Práve som si znova pozrel video a pre mňa to nie je volejbal – ale ako to mám rozhodnúť?“ povedal Klopp.

„Som trochu viac znepokojený (v skutočnosti), že sme mali hrať lepšie, ak mám byť úprimný. To je dnes večer môj hlavný problém.“

„Nakoniec sme to mysleli vážne a všetko sme zahodili, ale problém je v tom, že vo futbalovom zápase musíte urobiť rozhodujúce veci v správnom čase.“

Mal Kwanzaaov gól platiť?

Obrázok:
Kwanza ukazuje svoju frustráciu po tom, čo VAR vylúčil jeho neskorého vyrovnávajúceho hráča

Rozhodnutie priznať Kwanzaaov neskorý vyrovnávajúci gól Liverpoolu sa zdalo tvrdé – a možno nesprávne.

Mac Allister nešťastnou náhodou kontroloval loptu rukou – ktorá bola blízko jeho tela – čo nakoniec viedlo k bránke obrancu.

Pravidlá IFAB však uvádzajú, že „náhodná hádzaná, ktorá vedie k tomu, že spoluhráč strelí gól alebo má príležitosť na strelenie gólu, sa už nepovažuje za priestupok“.

Nebolo pochýb o tom, že Mac Allister nechcel kontrolovať loptu rukou a niekoľko hráčov sa lopty dotklo skôr, ako Quansah skončil.

Ako skončil perfektný štart The Reds do Európskej ligy

Liverpool minulý mesiac porazil Toulouse na Anfielde 5:1, ale o dva týždne bol porazený v náročnom stretnutí na juhu Francúzska.

Diaz dostal štart pred výkopom po tom, čo jeho otca prepustili z 12-dňového procesu s únosom v Kolumbii a Klopp urobil deväť zmien oproti nedeľňajšiemu žrebu v Lutone.

Na základe týchto pozitívnych správ sa Liverpool takmer dostal do vedenia už v štvrtej minúte, keď Joe Gomez vystrelil z priameho kopu Codyho Kakpa nad brvno.

READ  Vo veku 84 rokov zomrel slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko - Brniansky denník

The Reds pokračovali v presadzovaní otváracej brány, ale prelomili patovú situáciu v 36. minúte, keď Kostas Simikas chytil loptu Donuta, ktorý si nabehol do šestnástky a pretlačil strelu Kwanzu cez Gaomina Kellehera.

Simikasova chyba ho v polčase zaskočila spolu s registrovaným Wataru Endom a mladíkmi Benom Tokeom, Salahom, Szoboslaiom a Alexandrom-Arnoldom.

Bolo to Toulouse, kto začal druhý polčas dôrazne, keďže si Ligue 1 mysleli, že zdvojnásobili svoj náskok cez Talinga v 50. minúte, ibaže rozhodca Kabakov zbieral loptu v oblasti a preštrikoval Kellehera predtým, ako bol faulovaný posudzujúci útočník Joel Matip. . .

Obrázok:
Víťazstvo v Toulouse by znamenalo postup Liverpoolu medzi posledných 16 ako víťaz skupiny.

Ale už po ôsmich minútach predviedol Dalinga brilantný prvý dotyk z presného centrovania Vincenta Chiara a prekonal Kellehera nízkou strelou do dolného vzdialeného rohu.

Liverpool sa vrátil do hry v 74. minúte, keď hlavička Gomeza zasiahla stredopoliarove rameno.

O dve minúty však striedajúci Magri obnovil ich dvojgólový náskok, keď Kelleher zachránil pred prízemným centrom Gabriela Suaza.

Jota potom zariadil napínavý záver gólom v 89. minúte, ktorý vyústil do návratu na poslednú chvíľu len pre VAR, ktorý uprel Kwanze dramatické vyrovnanie a ukončil tak Kloppov 450. zápas, ktorý mal na starosti Liverpool.

Klopp: Nemôžeme opäť inkasovať góly, ktoré sme dostali

Problém Liverpoolu je v tom, že oproti nedeľňajšiemu žrebu na Lutone urobil deväť zmien, chýbal im akýkoľvek rytmus alebo štruktúra a ich súperi naplno využili ich drb 5:1 na Anfielde pred štrnástimi dňami.

Nepomohli im ani chyby v držaní lopty od Kostasa Simikasa, ktorý dostal rozhodujúci úvodný gól od Aarona Donuta.

„Nemôžeme opäť inkasovať góly, ktoré sme inkasovali,“ povedal Klopp.

„Prvý gól mohol padnúť, ale stalo sa to v druhom polčase za podobných okolností: boli sme úplne otvorení, posledná lajna bola veľmi hlboká, protiútok.

READ  Aký čas a TV kanál je Slovensko v Írsku? Čas výkopu, tímové správy, podrobnosti o TV a priamom prenose dôležitých kvalifikácií majstrovstiev sveta

„Dali päť gólov, dva nepovolili, nebolo to dobré. Áno, výsledok bol opak dobrého, ale výkon nestačil.

„Zaslúžená prehra, pretože vyhrali všetky rozhodujúce bitky. Bolo veľa situácií, keď sme mali získať loptu, ale nepodarilo sa nám to.“

„Navyše sme dvakrát poľahky dali loptu preč – jedna bola gólová a neviem, či to bol gól, alebo gól, ktorý nebol povolený.

„Obranne to nebolo dosť dobré.“

Čo bude ďalej?

Posledný zápas Liverpoolu pred reprezentačnou prestávkou príde v nedeľu a bude hostiť Brentford v Premier League; Začiatok o 14:00 hod. Ďalší zápas Európskej ligy odohrajú vo štvrtok 30. novembra doma s Linz ASK.

Toulouse sa v nedeľu stretne s Lille v Ligue 1; Začiatok o 14:00 hod. Ich ďalší zápas Európskej ligy je proti Union Saint-Guillois vo štvrtok 30. novembra.