Zábava

Trans dráma ‚Woman of…‘ predávaná po celej Európe spoločnosťou Memento Intel

„Woman Of…,“ Malgorzata Szumowska a priekopnícka trance dráma Michala Englerta bola predávaná po celej Európe spoločnosťou Memento International.

Na pozadí krajiny prechodu Poľska od komunizmu ku kapitalizmu sa v snímke Žena z hrá Malkorsata Hajewska-Krzysztofik ako Anila Vesoli. 45 rokov Anilinho života ako „ženy…“ Chce nájsť osobnú slobodu ako transgender a čelí ťažkostiam v manželstve a rodičovstve, rodinných vzťahoch a zložitých postojoch vo svojom okolí.

Film bol získaný pre Taliansko (I Wonder), Francúzsko (UFO), Nemecko (Salzgeber), Rakúsko (Filmladen), Španielsko (Karma), Benelux a Izrael (Cinemien), Švajčiarsko (Xenix), Švédsko (Lucky Dogs). Grécko (Sinobo), Ukrajina (Arthouse Traffic) a Česká republika a Slovensko (Cinema Europe).

Diskusie prebiehajú v iných regiónoch vrátane Spojeného kráľovstva a Škandinávie. O predaj v Severnej Amerike sa stará Anonymný obsah a Memento International. Film vyjde v Poľsku u Next Films („Loving Vincent“, „The Peasants“) a jeho premiéra je naplánovaná na marec 2024.

„Toto je prvý poľský film, v ktorom hrá toľko trans aj nebinárnych ľudí v trans a cis úlohách a sme veľmi vďační za ich účasť,“ povedali Szumowska a Englert, ktorí dodali, že „je dôležité dať začínajúcim trans hercom a umelcom priestor na reprezentáciu a vytváranie rôznorodých postáv

Film „Woman Of…“ mal svetovú premiéru na filmovom festivale v Benátkach, po ktorom nasledoval silný festivalový program vrátane Busanu, Solúna a Sao Paula.

Film je súčasťou filmového výberu na udeľovanie Európskych filmových cien 2023. Je koprodukovaný spoločnosťami Nomad, Medants and Nowhere a Blio Limited. Je koprodukovaný spoločnosťami Film I Vast a Common Ground Pictures vo Švédsku. – Financované Poľským filmovým inštitútom.

Memento International zahŕňa aj pripravovanú francúzsku sci-fi komédiu Bruna Dumonta „The Empire“ a americký projekt Alexandry Bechman „The Murderous Miss Highsmith“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close