SwiTech a Halep postúpili v Indian Wells

Svetová štvorka Iga Swedechová, ktorá na BNP Paribas Open v India Wells skončila druhá, v treťom kole zdolala Petru Marticovú 6: 1 6: 3, pričom bývalá šampiónka a 11. nasadená Simona Halep Martaová sa v prvom sete držala tesne. 7-6 (2) 6-1 Costco pred postupom.

Ako vždy, keď sa sem vraciam, cítim sa lepšie. Byť opäť zdravý a súťažiť na tejto úrovni je taká zábava. Hrať tu v októbri je veľmi špeciálne. Tento rok mi tenis chýbal, pretože som sa zranil a dlhé mesiace som nemohol hrať na turnajoch. Prišiel som sem trochu agresívnejšie ako obvykle a snažil som sa zlepšiť svoju hru aj seba. Simona Halepová

Dvadsaťročný Poliak získal tento rok dva tituly a dúfa, že sa v kalifornskej púšti zmestí na tri miesta.

„Som veľmi šťastný, v prvom rade mám viac energie a motivácie, pretože je to moja prvá vec.“ [full] Ročné turné a ja naozaj neviem, či vydržím hranie hier po celý rok bez prestávok, “povedal.„ Kvôli olympiáde nemáme žiadne prestávky.

„V polovici sezóny som si zobral štyri dni voľna, takže to stačí na to, aby som vydržal motiváciu do konca sezóny.“

Švéd je siedmy v pretekoch Porsche o finále WTA a má potenciál vytvoriť podujatie končiace sezónu.

„Ale hrať vo finále WTA je v skutočnosti niečo špeciálne,“ povedal Swytech. „Viete, nikdy predtým som o tom nepremýšľal, pretože sa zvyčajne sústredím na to, aby som na Grand Slams lepšie hral.

„Ale práve teraz, keď sa skutočne dostaneme do konca pretekov, keď sa blížime k tomuto zápasu, som nadšený.“

„Na jednej strane sa chcem skutočne kvalifikovať a je to pre mňa veľmi vzrušujúce.

„Napriek tomu, aj keď sa tento zápas nevyvíja dobre, viem, že stále mám určité šance získať viac bodov.“

READ  Juventus vypadol z Ligy majstrov, pretože Porto s 10 mužmi viselo na víťazstve o góly v predĺžení.

„Som veľmi rád, že mám väčšiu silu. Nemám žiadne zranenie. Keďže sa sezóna končí, mnoho hráčov sa s tým vyrovnáva.

Švédom Marticovi trvalo 71 minút a prvý set odmietol Begum, pretože Grodd pridal na palubovku 3 sady bodov, pričom v prvom stretnutí vyhral 9 z prvých 10 zápasov proti svetovej jednotke č. 45.

Odtiaľ sa druhý set ukázal byť pre Poľsko č. 1 príliš komplikovaný. Martic ju dvakrát zlomil po ústupe 6: 1, 3: 0, potom jej odmietol šancu na podanie, ale Švédka sa rozišla s priekopníckym víťazom, aby bezpečne postúpila. do tretieho kola po 6. raz.

Sviedek postúpil na stretnutie s 25. nasadenou Veronikou Gutermevovou, ktorá čelila celo ruskej afére 6-2 6-3 proti Ludmila Samsonovej.

Simona Halepová nie je na turné kvôli zraneniu, ale vracia sa do Indian Wells s cieľom zvíťaziť nad Martou Kostyuk

© Clive Prunskill / Getty Images

Medzitým Halep vyhral svoje desiate vystúpenie v púšti v dvoch setoch nad Costcom, vo svojom prvom vystúpení od ohlásenia rozchodu s dlhoročným trénerom Darrenom Cahillom koncom minulého mesiaca.

Za stavu 3: 1 na začiatku prvého setu zostala Halepová dvakrát v otváračke a potom putovala do ďalšieho tajbrejku.

Potom, čo Halep získal 6 z prvých 7 bodov a 1: 1 až 5 bodov, dokončil prvý set o hodinu, potom v druhej minúte dvakrát zlomil, aby si zabezpečil víťazstvo do 93 minút.

„Ako vždy, keď sa sem vrátim, cítim sa lepšie,“ povedala neskôr. „Byť opäť zdravý a súťažiť na tejto úrovni je taká zábava.

Hrať tu v októbri je veľmi špeciálne.

„Tento rok mi tenis chýba, pretože som sa zranil a mnoho mesiacov som nemohol hrať na turnajoch.

„Prišiel som sem trochu agresívnejšie ako obvykle a snažil som sa zlepšiť svoju hru aj seba.

READ  New York | Hewett, Reid a Lapthorne v semifinále štvorhry na vozíku

„Môj postoj nie je dobrý, ale budem pokračovať v práci. Je mi potešením vyhrať turnaj v Indian Wells.“

Elena Svitolina zdolala v piatok v 3. kole Theresu Martinkovú

© Matthew Stockman / Getty Images

Inde Elena Svitolina, semifinalistka Indian Wells z roku 2019, porazila Theresu Martinkovú v solídnom začiatku svojej kampane a v piatok v Česku porazila nasadenú Ukrajinu č. 4 6-2 7-5.

V prvom stretnutí medzi touto dvojicou trvalo Svitolinovej iba 68 minút, kým porazilo 68. nasadenú jednotku na svete, získala 80 percent prvých bodov za podanie a 5 -krát prelomila podanie počas zápasu, napriek tomu sa umiestnila na prvom mieste. Česká republika. Druhá sada.

Úspešný zahadzovací volej dal Ukrajincom v úvodnom geme prestávku, a odtiaľ sa ujal vedenia 4: 0, a keď si Martinkova zobrala svoje podanie, prvý set Svitoliny nedokázal zastaviť parný valec.

Veci sa začali komplikovať v druhej sekunde, keď Svitolina išla na 2: 1 a 4: 3, ale zakaždým sa Martinková okamžite pokazila, čím pomohla ukrajinským dvojchybám lepšie preniknúť. Semeno č. 4 elegantným krížom zdolalo Court Pass 6. 5 znova a ona zalomí esom a nemýli sa v doručení zápasu.

Svitolina teraz prevýšila Japonky Mizaki Doiovú 6-2 6-3.

9. nasadená Ruska Anastasia Pavlochenko bola ďalšou víťazkou 2. kola, keď porazila Madison Keysovú z USA 6-3 6-1.

Finále Roland Cross 2021 je v súčasnosti na 11. mieste rebríčka. Kvalifikovalo sa 8 hráčov.

Rus ostreľoval Keysa v posledných 58 minútach a prestávka v zápase mu nehrozila.

Ďalšiu hráčku, ktorá si hľadá miesto vo finále WTA, 14. nasadenú Ellis Mertensovú, rozrušila šťastná porazená Talianka Jasmine Pavolini, ktorá ohromila Belgicko 3-6 6-4 6-4, 2 hodiny 49 hodín. Minúty

Mertens je desiaty v pretekoch Porsche do finále, ale Paulini je v tejto sezóne na vzostupe a získal aj svoj prvý titul dvojhry na okruhu WTA v Port Rose na svetovej 63. priečke.

READ  Root Munich otvára aukciu titulov s obrovským úspechom

Lotyšská 24. Jelena Ostapenko bola v piatok ďalšou víťazkou, keď za hodinu zdolala Chih-su-wei Číňanky Taipei 6-3 6-0.

V druhom piatkovom zápase 2. kola v dolnej polovici remízy Američanka Shelby Rogersová prehrala 6-2 6-2 so šťastnou Slovenkou Belindou Bencicovou, Švajčiarkou odstúpila pre zranenie kolena po 8. mieste; Rumunská Irina-Camelia Beguová porazila 31. nasadenú Švajčiarku Jill Deachmanovú 7-5 6-1; A Julia Putinseva vyradila v celokazašskom zápase č. 13 Elena Rybakina 6-2 7-6 (5), aby si zahrala s ďalšou Ostapenkovou.